Domů » Bleskovky » Google Cardboard se prodal již v 500 000 exemplářích, Google oslavuje novým SDK

Google Cardboard se prodal již v 500 000 exemplářích, Google oslavuje novým SDK

K sestavení vlastního headsetu pro virtuální realitu vám postačí pár správně vyřezaných kusů kartonu, několik čoček, gumiček a magnetů a je takřka hotovo. Tak by se dal ve zkratce charakterizovat projekt Google Cardboard. Ten nyní dosáhl hranice půl milionu prodaných sad a Google ku této příležitosti uvolnil nový SDK (balíček pro vývojáře aplikací) pro Android a prostředí Unity. Spolu s ním bude nyní vytváření aplikací využívajících virtuální realitu o poznání snazší a do budoucna se tak můžeme těšit na příliv nových programů.

Google také připravil nové open-source specifikace, pomocí nichž lze brýle vytvořit. Sady pro vyrobení seženete z čínských e-shopů za cenu okolo osmdesáti korun i s poštovným a do budoucna by to mohlo být vskutku hodně muziky za málo peněz.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

11 komentářů

 1. acidL (neregistrovaný)

  Ja neviem, pre mňa to bola zaujímavé tak na 5 min. (mal som to na chate, potom som stým zakúril do krbu).

 2. johny (neregistrovaný)

  Panejo, to je vetsi uspesnost nez ma WP :D

 3. lerion (neregistrovaný)

  Neřekl bych… WP telefonů se za tu dobu prodalo mnohem více.

 4. Jen půl mega? To mě překvapuje, to bych si myslel mnohem vyšší číslo…

 5. Knoxx (neregistrovaný)

  Aha, takže až venku potkám někoho s krabicí na hlavě, tak se nemám děsit.. On to je jen uživatel androidu :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).