Sledujte nás na YouTube

Google Cardboard se prodal již v 500 000 exemplářích, Google oslavuje novým SDK

K sestavení vlastního headsetu pro virtuální realitu vám postačí pár správně vyřezaných kusů kartonu, několik čoček, gumiček a magnetů a je takřka hotovo. Tak by se dal ve zkratce charakterizovat projekt Google Cardboard. Ten nyní dosáhl hranice půl milionu prodaných sad a Google ku této příležitosti uvolnil nový SDK (balíček pro vývojáře aplikací) pro Android a prostředí Unity. Spolu s ním bude nyní vytváření aplikací využívajících virtuální realitu o poznání snazší a do budoucna se tak můžeme těšit na příliv nových programů.

Google také připravil nové open-source specifikace, pomocí nichž lze brýle vytvořit. Sady pro vyrobení seženete z čínských e-shopů za cenu okolo osmdesáti korun i s poštovným a do budoucna by to mohlo být vskutku hodně muziky za málo peněz.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

11 komentářů

 1. acidL (neregistrovaný)

  Ja neviem, pre mňa to bola zaujímavé tak na 5 min. (mal som to na chate, potom som stým zakúril do krbu).

 2. johny (neregistrovaný)

  Panejo, to je vetsi uspesnost nez ma WP :D

 3. lerion (neregistrovaný)

  Neřekl bych… WP telefonů se za tu dobu prodalo mnohem více.

 4. uni (neregistrovaný)

  Jen půl mega? To mě překvapuje, to bych si myslel mnohem vyšší číslo…

 5. Knoxx (neregistrovaný)

  Aha, takže až venku potkám někoho s krabicí na hlavě, tak se nemám děsit.. On to je jen uživatel androidu :D

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *