Domů » Bleskovky » Google Assistant vás vrátí do dětství. Nově umí předčítat pohádky na dobrou noc

Google Assistant vás vrátí do dětství. Nově umí předčítat pohádky na dobrou noc

Vzpomínáte na své dětství, kdy vám rodiče četli před spaním pohádky? Pokud byste se do těchto bezstarostných časů alespoň na chvíli rádi vrátili, stačí vám k tomu pouze chytrý telefon s operačním systémem Android. Google totiž vydal aktualizaci své virtuální asistentky Google Assistant, která nově umí předčítat několik oblíbených pohádkových příběhů.

android cte pohadky

Nová funkce se jmenuje Tell Me a Story (volně přeloženo: „Vyprávěj mi příběh“) a funguje přesně tak, jak byste pravděpodobně čekali. Pokud virtuální asistence řeknete „tell me a story“ (variant je pochopitelně více. Funguje je také: „read me a bedtime story“ nebo „bedtime story me now“), otevře se aplikace Google Play Books a náhodně vybere některý z dostupných příběhů.

Nechybí ani Jeníček s Mařenkou

Pohádky nejsou příliš komplexní, během poslouchání můžete narazit například na britskou klasiku Zlatovláska a tři medvědi, dále na Jeníčka a Mařenku či Čarodějova učně. Tím však nabídka rozhodně nekončí. Jednotlivé příběhy jsou dlouhé přibližně od tří do desíti minut a předčítá je uklidňující hlas. Výběr je pokaždé náhodný a o náročnou literaturu se také nejedná, přesto se však jde o velmi milý návrat do dětských let.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

3 komentářů

  1. hostinsky benes

    nefunguje

  2. To jako místo rodičů, nebo prarodičů? Tak to se máme na co těšit u nových generací! Nejspíše však na lidskou degeneraci!

    • Uspěchana doba jistě toho lidé budou využívat, po celodenním zaorahu večer hodně lidí padá na hubu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).