Domů » Bleskovky » Google: Aplikaci pro Windows Phone jsme nedělali kvůli malému počtu uživatelů

Google: Aplikaci pro Windows Phone jsme nedělali kvůli malému počtu uživatelů

Před časem jsme vás informovali o sporu mezi Googlem a Microsoftem; týkal se aplikace pro Windows Phone na procházení populární služby YouTube. K problematice se na probíhající konferenci AllThinksD vyjádřil i šéf Androidu Sundar Pichai. Řekl, že Google nedělal YouTube aplikaci pro Windows Phone, jelikož nemá zajímavý počet uživatelů. Dále řekl, že se jednoduše jedná o problém dosahu, který je v tomto případě malý a doporučil uživatelům mobilních Windows užívat HTML5 YouTube ve webovém prohlížeči.

 
Sundar Pichai (vedoucí Androidu) na konferenci D11

Komentář přichází po veřejném sporu mezi oběma giganty, který se kolem zmiňované aplikace rozhořel v posledních týdnech. Microsoft vytvořil vlastní verzi aplikace, která nezahrnovala reklamy a vedla k žádosti Google o její odstranění. Minulý týden Microsoft aplikaci aktualizoval a napravil některé nedostatky, které Google vytknul. Po té obě společnosti prohlásily, že budou na nové verzi aplikace pracovat společně.

David Podzimek

28 komentářů

 1. „Nedělali jsme YoutTube aplikaci jelikož Windows Phone nemá dost uživatelů“

  Spíš by měli říct

  „Nedělali jsme YoutTube aplikaci aby Windows Phone neměl dost uživatelů“

  Ono je to logické, že nechtějí podporovat konkurenci, která pomalu, ale jistě nabírá na síle.

  • David Podzimek

   Windows Phone nabírá na síle čtu prakticky od doby, co jsem ho začal užívat – konec roku 2010. Od té doby udělal velký pokrok po všech směrech, ale jeho tržní podíl a síla je pořád velmi nízká.

   Od Google to může být mix obojího, ale měl by MS poskytnou nástroje na možnost tvorby plnohodnotné aplikace. Chtít ji po Google je však stejně logické, jako chtít od MS Office na iOS/Android.

  • „Windows Phone nabírá na síle čtu prakticky od doby, co jsem ho začal užívat – konec roku 2010“

   Ale to nabíra KAZDY SYSTEM. A mnohem rychleji nez WP.

  • PODZIMEK:

   „Od té doby udělal velký pokrok po všech směrech“

   Slovo POKROK mi k WP nejak nepasuje…

  • …“ Windows Phone neměl dost uživatelů“ takovou kravinu jsem dlouho nečetel, děláš jako kdyby tím přišel Microsoft o miliony potencionálních uživatelů :D WP používám taky, ale takovej nesmysl by nenapadl skoro nikoho fanatiku :D

  • Nazačátku mi chybí to tvé slavné ABY! ;-)

  • Office pro konkurenční platformy jsou v přípravě, Mr. Podzimek :-)

  • David Podzimek

   Že jsou v přípravě se tvrdí jak dlouho? Teď se odhaduje podzim 2014? A jsou v přípravě = nejsou dostupné. To je jako kdyby Google tvrdil dva roky, že pripravuje Chrome na WP/Windows RT a možná za dva roky ho vypustí. Informace s nulovou hodnotou a jistotou pro uživatele.

 2. Jedine,kde se da na ty ptakoviny z youtube koukat je prave telefon.Obraz vetsinou i v HD strasny,o kvalite zvuku kdokoli,kdo slysel neco lepsiho nez system domaciho kina za 10t. z elektroworldu vi taky sve a vseobecne obsah vyjma hudeb.klipu a traileru stoji za prd.Tak at si to ten reklamou a malwarem prolezly srac klidne necha.

  • JAN (neregistrovaný)

   Nie kazdy chodi na youtube kvoli HD obrazu a zvukovym orgiam. Okrem toho tam obsah nahravaju uzivatelia, takze za tu kvalitu youtube nemoze :) Nahravajte si tam kvalitny obsah a orgie sa dostavia :)

 3. Logické, taky nikdy neudělali Office na Linux.

  • Tom (neregistrovaný)

   Jenže MS taky nebránil aby vznik konkurenční projekt Office na Linuxu. Problem je v tom že Google sám nechce YT pro WP udělat a taky aktivně brání aby jej udělal kdokoliv jiný.

  • ale za office existujú plnohodnotné náhrady, kdežto v tomto prípade Google neumožnil prístup k svojej službe cez API.

   A popravde kto by na Linuxe platil za Office $100+?

  • Ale existuje office pro Mac,kde má daleko větší využitelnost, než to 1% linuxáků

  • Tal se není divit, proč by se někdo patlal s aplikací pro 3% WP maniaků.

 4. Spíš by měl vysvětlit proč aktivně brání tomu, aby tu aplikaci vytvořil někdo jiný.

  Pokud je pro ně WP tak nezajímavý, proč blokují vývojářům API a chtějí od MS odstranit aplikaci která jim stejně nic nepřinese s tím „zanedbatelným“ počtem uživatelů.

  Situace na trhu se otáčí a Google jsou prostě stejné svině, proti kterým tu roky bojovali (MS) a pokud jim ty kecy ještě někdo věří, tak musí mít hlavu v…

 5. Hm, a jak jsou na tom u M$ s poskytováním API pro WP???

 6. Kecy v kleci. MS nabízel googlu od začátku, že pokud nechce dělat aplikaci, vytvoří ji sám ve spolupráci, nebo její vývoj bude zcela financovat.. A to samé je s aplikacemi pro Windows 8.

  Prostě ´v Google lžou a dělají to čímdál častěji. Jak jim s droidem narostl hřebínek, začíná z té firmy být nesnesitelná bestie. A ten kdo se jí upíše (rozuměj dobrovolně odevzdá všechna osobní data pro následné zpracování a zneužití ve prospěch google byznysu), bude ještě hořce vzpomínat na „dont be evil“ – čili, když ptáčka lapají, hezky mu zpívají..

  • Prosim tebe, jak víš, jak to ve skutečnosti bylo? Protože ti to takhle naservíroval Microsoft, tak proto je to pravda? To je k smíchu tohle fanatický dělení na hodný Microsoft a zlý Google.

  • Tohle jsou všeobecně známá fakta už od roku 2011 :-)

  • Je zajímavý, že s Applem žádný problémy nemá, přitom to je firma, se kterou svádí boj o zákazníky, tak že chyba bude i jinde.

  • ONE (neregistrovaný)

   rozdiel bude v tom ze MS ma velky potencial ziskat monopol na trhu ako tomu bolo v minulosti s WIN

 7. kentaur (neregistrovaný)

  O tom jsem četl už včera – [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).