Domů » Bleskovky » Aktuální podíly verzí Androidu: Lollipop roste na úkor Jelly Beanu

Aktuální podíly verzí Androidu: Lollipop roste na úkor Jelly Beanu

Společnost Google vydala aktuální statistiku podílu jednotlivých verzí systému Android. Podle očekávání si nejvíce polepšila verze Lollipop, jejíž podíl stoupnul proti minulému měsíci z 12,4 na 18,1 procent. Nepatrný růst zaznamenal také KitKat, který momentálně drží se svými 39,3 procenty první příčku.

 

O jedno procento se snížil jak podíl verze Ice Cream Sandwich, tak i Gingerbread, který na konci letošního roku oslaví 5 let od svého uvedení. Největší pokles ovšem zaznamenal Android Jelly Bean, který se propadl o 3,8 procent a nyní zaujímá druhou příčku s celkovým podílem 33,6 procent. Svůj nepatrný podíl si stále drží také obstarožní verze Froyo, která pochází z května roku 2010. Google získává data do této statistiky ze svého elektronického obchodu Play, který dokáže zjistit aktuální verzi systému vašeho zařízení.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

8 komentářů

 1. Takže více než 40% uživatelů „visí“ na obsolete verzích s bezpečnostníma dírama jak vrata. Bezva system, takový „napohodu“ :-D

  • Jj 5.0 maju vlajkove lodeba nove zariadenia takze tu je vidno asi ako dostanu aktualizaciu ostatne zariadenia = nikdy – miestni fandroidi totiz proklamuju zebminimalne 2 roky dostavaju najnovsie aktualizacie :-D

  • Jelikož Android je open source, ty chyby tam budou vždy a vždy tam budou nějaký ty vrátka.

   S tím se musí smířit každý androidí uživatel nebo pokud nechce, má tu jiné platformy. Jako jsou BB, iOS, WP nebo teď už ji Tizen nebo Firefox. Nesmím ani zapomenout na Jollu. Je na každém z nás co chceme používat, na výběr tu máme dost platforem.

  • Cleric: Pobavilo :D

  • @IMPERATOR

   S tím to nesouhlasím najdou se vyjímky.

   Sony Xperia Z je vlajkovou lodí pro rok 2013, která kdysi dávno začínala na 4.1.x a nyní se dočká updatu na nejnověší Android 5.1.1. je možné že na této verzi skončí, ale tady krásně vidíš a sám si i můžeš spočítat kolik updatů tento mobil za svou životní cestu dostal. Tohoto se nedočká mnoho vlajkových lodí.

 2. Martin (neregistrovaný)

  Vzhledem k tomu, že je ve světě několik miliard zařízení, je těch 20% obrovský číslo, přitom spousta lidí používá stále velmi starý levný kousky, 4-5 let starý.

 3. shd (neregistrovaný)

  Je to logicke ze 5 rastie na ukor kitkatu, kedze fony so starsim SW nikdy 5 nedostanu a nedostane ho ani 75% fonov co maju kitkat. to je podpora , ked viac ako 80% fonov vyrobenych minuly rok, nikdy neodstane update ani na droid 5 ..

  najvacsi fail je ale to, ze prichadzaju na trh fony aj teraz, ktore nie len ze nemaju najnovsi droid 5.1, ale nemaju ani dorid 5 a maju len staru 4,4 a nikdy nic viac neodstanu…

 4. Ondřej M. (neregistrovaný)

  Já jsem přešel z HTC One S (4.1.1) na Nexus 6 (5.1.1), tudíž plně chápu tyto výsledky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).