Aktuální podíly verzí Androidu: Lollipop roste na úkor Jelly Beanu

Společnost Google vydala aktuální statistiku podílu jednotlivých verzí systému Android. Podle očekávání si nejvíce polepšila verze Lollipop, jejíž podíl stoupnul proti minulému měsíci z 12,4 na 18,1 procent. Nepatrný růst zaznamenal také KitKat, který momentálně drží se svými 39,3 procenty první příčku.

 

O jedno procento se snížil jak podíl verze Ice Cream Sandwich, tak i Gingerbread, který na konci letošního roku oslaví 5 let od svého uvedení. Největší pokles ovšem zaznamenal Android Jelly Bean, který se propadl o 3,8 procent a nyní zaujímá druhou příčku s celkovým podílem 33,6 procent. Svůj nepatrný podíl si stále drží také obstarožní verze Froyo, která pochází z května roku 2010. Google získává data do této statistiky ze svého elektronického obchodu Play, který dokáže zjistit aktuální verzi systému vašeho zařízení.

Autor článku
Zdeněk Beran
Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku