Domů » Bleskovky » Gmail už používá pětina lidstva: Google slaví 1,5 miliardy uživatelů

Gmail už používá pětina lidstva: Google slaví 1,5 miliardy uživatelů

Populární Gmail od Google světlo světa spatřil poprvé v roce 2004 (v beta verzi). Mobilní verze pak přišla jen o dva roky později. V roce 2015 už Gmail používalo 900 milionů lidí, tři čtvrtiny z nich na mobilních přístrojích.

Gmail

Nyní Google slaví další milník, kterým je dosažení 1,5 miliardy aktivních uživatelů. To teoreticky znamená, že každý pátý člověk na planetě používá Gmail. Je však třeba vzít v úvahu také to, že někteří lidé mají účtů více.

Oslava má však pro některé uživatele poněkud hořký nádech. Google totiž nedávno oznámil, že ukončí oblíbenou alternativní aplikaci Inbox, která zejména zpočátku Gmail funkčností převyšovala. Gmail se později většinu funkcí naučil, avšak třeba oblíbené tematické balíčky stále neumí. Google nicméně slibuje, že do březnového vypnutí Inboxu převezme i tuto funkci.

Gmail
Gmail
Autor: Google LLC
Cena: zdarma
‎Gmail - Email by Google
‎Gmail - Email by Google

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Subscribe
Upozornit na
guest
27 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments