Domů » Bleskovky » Schizofrenie emailových klientů končí, Google zařízne Inbox

Schizofrenie emailových klientů končí, Google zařízne Inbox

Když softwarový gigant Google v roce 2014 spustil svého druhého e-mailového klienta Inbox, jen málokdo se nad tím pozastavil. Google pravidelně vytváří duplicitní aplikace, které mnohdy mají krátké trvání, či jen fungují nelogicky paralelně s ostatními. Od začátků Inboxu nicméně bylo jasné, že tato aplikace bude primárně sloužit jako inkubátor nových funkcí, které se Google neodváží hned na první dobrou nasadit do své primární aplikace.

Inbox by Gmail
Inbox by Gmail
Autor: Google LLC
Cena: zdarma

Nyní je ale Inboxu konec. Po několika velkých updatech, mezi něž patří například ten z dubna, který kompletně předělal grafiku, Google klienta ukončí v březnu příštího roku. Zapálené fanoušky Inboxu ale zaříznutí nemusí příliš mrzet, neboť všechny podstatné funkce jako například chytré odpovědi kompletně přejal klasický klient Gmail. Co Google do Gmailu nepřenesl, je ovšem jistý rebelantský nádech, kterým Inbox disponuje.

Gmail
Gmail
Autor: Google LLC
Cena: zdarma
‎Gmail - Email by Google
‎Gmail - Email by Google

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments