Domů » Bleskovky » Gmail pro Android plnohodnotným poštovním klientem: Dovolí připojit konkurenční e-mailové schránky

Gmail pro Android plnohodnotným poštovním klientem: Dovolí připojit konkurenční e-mailové schránky

Z Gmailu pro systém Android 5.0 se stane plnohodnotný poštovní klient. Nejen, že se převleče do povedeného a elegantního Material Designu, ale dovolí připojit si do aplikace prakticky libovolné poštovní schránky, včetně konkurenčního Outlook.com nebo Yahoo Mail.

 

Aplikace bude podporovat emailové účty nakonfigurované skrze POP3, IMAP nebo Exchange, nový Gmail tak zřejmě nahradí klasickou poštovní aplikaci v současných verzích Androidu. Aktualizovaná aplikace Gmail zřejmě přijde společně s novou verzí Androidu – pro zařízení Nexus již za 14 dní, pro ostatní telefony a tablety později v tomto a příštím roce. Doufejme, že později bude Google myslet také na iOS.Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

Welcome to the new millenium Google!

Croog
Uživatel
Croog

Za mě spíš mínus. Vyhovuje mi mít pracovní exchange a gmail v oddělených aplikacích s možností zvlášť nastavení např. notifikací. Takhle to bude zas vše na jedné hromadě – snad to půjde alespoň nějak rozumně oddělit.

Snoopy (neregistrovaný)
Anonym
Snoopy (neregistrovaný)

Nikdo vás nenutí mít vše v jedné aplikaci. Pro Exchange účet můžete použít jinou a v této nemusíte exchange volbu využít.

uni
Uživatel
uni

Tak v Gmailu je možno nastavit oddělené notifikace pro jednotlivé účty (ale nic moc pokročilého) a jak píše SNOOPY, je to jen možnost, nikoli povinnost.

Aaron
Uživatel
Aaron

Jenze je to Google, proto dava minus :-)

gonga
Uživatel
gonga

No nevím, mě přijde rozumnější připojit právě gmail k něčemu, ideálně k outlooku, který je o dost lepší. Používám a funguje to výborně.

Snoopy (neregistrovaný)
Anonym
Snoopy (neregistrovaný)

V mobilu s Androidem? Outlook?

gonga
Uživatel
gonga

Jistě. I v telefonu s androidem. Ačkoliv tady jsem měl na mysli spíš PC verzi.

Dano (neregistrovaný)
Anonym
Dano (neregistrovaný)

No ja mam vsetky adresy presmerovane na gmail, vytvorene menovky a filtre, takze mne toto vobec nechyba.

jirxu
Uživatel
jirxu

njn musí se snažit, když jim outlook.com utekl…(to sem zvědav kolik konzerv bude nadávat na ten design:)

smisekCZ
Uživatel
smisekCZ

Konečně. Změnu vítám.

policak (neregistrovaný)
Anonym
policak (neregistrovaný)

Pouzivam takhle uz delsi dobu Mailwise. Gmail i firemni Exchange v jednom, odlisne notifikace pro jednotlive ucty jak zvukove, tak barevne odlisene v notifikacnim centru, jednoduchy vyber uctu odesilatele pri odesilani e-mailu. Pokud to novy Gmail bude umet aspon taky tak, rad se k nemu vratim.