Domů » Bleskovky » Gmail pro Android plnohodnotným poštovním klientem: Dovolí připojit konkurenční e-mailové schránky

Gmail pro Android plnohodnotným poštovním klientem: Dovolí připojit konkurenční e-mailové schránky

Z Gmailu pro systém Android 5.0 se stane plnohodnotný poštovní klient. Nejen, že se převleče do povedeného a elegantního Material Designu, ale dovolí připojit si do aplikace prakticky libovolné poštovní schránky, včetně konkurenčního Outlook.com nebo Yahoo Mail.

 

Aplikace bude podporovat emailové účty nakonfigurované skrze POP3, IMAP nebo Exchange, nový Gmail tak zřejmě nahradí klasickou poštovní aplikaci v současných verzích Androidu. Aktualizovaná aplikace Gmail zřejmě přijde společně s novou verzí Androidu – pro zařízení Nexus již za 14 dní, pro ostatní telefony a tablety později v tomto a příštím roce. Doufejme, že později bude Google myslet také na iOS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Welcome to the new millenium Google!

 2. Croog (neregistrovaný)

  Za mě spíš mínus. Vyhovuje mi mít pracovní exchange a gmail v oddělených aplikacích s možností zvlášť nastavení např. notifikací. Takhle to bude zas vše na jedné hromadě – snad to půjde alespoň nějak rozumně oddělit.

 3. No nevím, mě přijde rozumnější připojit právě gmail k něčemu, ideálně k outlooku, který je o dost lepší. Používám a funguje to výborně.

 4. Dano (neregistrovaný)

  No ja mam vsetky adresy presmerovane na gmail, vytvorene menovky a filtre, takze mne toto vobec nechyba.

 5. njn musí se snažit, když jim outlook.com utekl…(to sem zvědav kolik konzerv bude nadávat na ten design:)

 6. Konečně. Změnu vítám.

 7. policak (neregistrovaný)

  Pouzivam takhle uz delsi dobu Mailwise. Gmail i firemni Exchange v jednom, odlisne notifikace pro jednotlive ucty jak zvukove, tak barevne odlisene v notifikacnim centru, jednoduchy vyber uctu odesilatele pri odesilani e-mailu. Pokud to novy Gmail bude umet aspon taky tak, rad se k nemu vratim.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).