Domů » Bleskovky » Gionee se nebojí experimentovat. Novinka má zakřivený displej, duální foťák a dvě 3500mAh baterie

Gionee se nebojí experimentovat. Novinka má zakřivený displej, duální foťák a dvě 3500mAh baterie

Společnost Gionee den po vánočních svátcích představila nový smartphone, který zaujme hned v několika ohledech – má odvážný design, zakřivený displej, dva fotoaparáty na zádech a v útrobách hned dvě baterie zajišťující obrovskou výdrž. Vysoká je ale i cena.

gionee-m2017

Gionee M2017 je velký telefon, jeho rozměry 155,2 × 77,6 × 10,78 mm předurčují dva aspekty – za půdorysné rozměry je zodpovědný oboustranně zakřivený 5,7palcový displej s Quad HD rozlišením, za nadstandardní tloušťku mohou dva nevyměnitelné akumulátory, přičemž každý z nich má kapacitu 3 500 mAh.

Tyto články jsou také viníky vysoké hmotnosti, která činí 238 gramů. Pokud mu dokážete tyto hodnoty odpustit, čeká na vás 26 hodin nepřetržitého sledování videa, či 915 hodin v pohotovostním režimu. Nechybí ani podpora rychlého nabíjení Quick Charge 3.0, nabíjení obstarává konektor USB-C. Ten u tohoto telefonu zajišťuje i připojení sluchátek, 3,5mm jack byste na těle telefonu hledali marně.

gionee-m2017

Z hlediska designu se Gionee M2017 vymyká většině současných zařízení, namísto střídmého vzhledu a nerušivých prvků připomíná novinka telefony Vertu, s nímž má sdílet i prémiové materiály jako diamanty, kuži a kvalitní kov. „Divoký“ je zejména panel na zádech, v němž se mezi tečkami a znakem výrobce nacházejí dvě čočky fotoaparátu a přisvětlovací LED. Fotoaparáty mají rozlišení 12 a 13 Mpx, a mají zajišťovat dvojnásobný optický zoom. Pro selfies je připravena kamerka o rozlišení 8 Mpx.

Gionee M2017 pohání čipset vyšší střední třídy, konkrétně Qualcomm Snapdragon 635. Opírá se o 6 GB RAM, pro ukládání dat je připraveno 128GB úložiště, které lze zvětšit paměťovou kartou. Do telefonu lze také vložit dvě SIM karty pracující v sítích LTE. Bezpečnostním prvkem je čtečka otisků prstů zabudovaná v domovském tlačítku. Operační systém Gionee M2017 je Android ve verzi 6.0 Marshmallow.

Telefon přijde na trh v černé a zlaté variantě, na čínském trhu bude stát 6 999 CNY (asi 26 tisíc korun), což jenom dokazuje, že Gionee chce nahlédnout do světa prémiových zařízení. Ne každý však dokáže za tyto peníze překousnout méně výkonný procesor a netradiční design.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).