Sledujte nás na YouTube

Gionee Elife S Plus odhalen: 5,5″ HD displej, 3 GB RAM a USB-C konektor

Čínský výrobce mobilních telefonů, společnost Gionee, představil další zařízení, které rozšíří řady jeho porfolia.

Jedná se o model Elife S Plus, který se s uhlopříčkou displeje 5,5“ zařadí mezi větší telefony. Rozlišení je HD a jedná se o technologii AMOLED. Osazený procesor je MediaTek 6753, neboli osmijádro s taktem 1,3GHz, který doplňují 3 GB RAM paměti. Úložiště pro data má kapacitu 16 GB a půjde rozšířit paměťovými kartami.

 

Zadní fotoaparát nabídne rozlišení 13 Mpx, přední pak 5 Mpx. Baterie telefonu má kapacitu 3150 mAh, ta je dobíjena skrze USB Type-C konektor. Do útrob zařízení je možné umístit dvě SIM karty s podporou LTE, tisková zpráva se však bohužel nezmiňuje o konkrétních frekvencích. Tipujeme ale, že se opět nedočkáme kompletní podpory evropských pásem.

 

Na indický a čínský trh by měl telefon dorazit s Androidem 5.0 za cenu okolo 260 dolarů (6500 Kč). Zda se telefon dostane i na další trhy, zatím není známo, nicméně pokud po něm zatoužíte, určitě nebude problém jej zakoupit skrze některý z čínských e-shopů.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Jeden komentář

  1. Trooper (neregistrovaný)

    Měli by se ohledně nasazených cen poučit u Xiaomi nebo Meizu. 260 USD za tuhle plečku je v dnešní době pořádný úlet! :-(

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *