Domů » Bleskovky » Geolokační hra Ingress s prvky rozšířené reality je nově dostupná pro iOS

Geolokační hra Ingress s prvky rozšířené reality je nově dostupná pro iOS

Vývojářské studio Niantic Labs, které vlastní Google, před malou chvílí uvolnilo celosvětově populární geolokační hru Ingress pro jablečná zařízení se systémem iOS. K dispozici je jak verze optimalizované pro iPhony, tak také tabletová verze pro iPady. 

 

Ingress je hrou s prvky rozšířené reality, která se okamžitě stala obrovským hitem mezi geeky a fanoušky technologií po celém světě a vhodila je do virtuální války mezi dvěma frakcemi – Resistance (Odpor) a Enlightened (Osvícení).

Během svého putování po městech českých i zahraničních se pak budete snažit v rámci své skupiny bojovat za pravdu, jež je té či oné straně bližší. Bojovat pomocí obsazování jednotlivých portálů (systematicky umístěných v POI), které se ve vašem okolí nacházejí.

Odkaz na App Store -

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

9 komentářů

 1. policak (neregistrovaný)

  Docela by mě zajímalo, kdo to ještě hraje. Došel jsem na osmý level, ale když jsem zjistil, kolik lidí používá fake GPS, farmboty a další podvody, přestalo mě to dočista bavit. A v mém okolí dopadli ostatní stejně, dnes už po roce neznám nikoho, kdo by ještě hrál.

 2. …ktere niantic banuje. Hraje to porad spousta lidi. Samozrejme, obcas se nejaky zmetek s dupla uctem najde, ale toho komunita velice rychle vystipe.

 3. alezmoroni (neregistrovaný)

  Join the Enlightened guys! You won’t regret it :)

 4. k ropucham? Nikdy. Viva-la Resistance!

 5. Ono je docela drsný, že vydání a cca rok byl skutečně hodně drsný betatest, kdy bylo herně jen pár principů. Až pak to začali významně rozšiřovat, nicméně s tragickou dokumentací (min. v rámci aplikace) a stále to působilo dost amatérsky. Takže první nadšení ze hry uměli dokonale zchladit.

  Také se divím, že to ještě někoho baví, je to dost bez postupu činnost, ale pravda, že pokud se člověk více zapojuje do komunity, tak proč ne.

  BTW. kdy byla ohlášena iOS verze, před dvěma lety?

 6. kolemjdoucí (neregistrovaný)

  policak – Dneska uz to se spoofem neni tak jednoduche jako driv. Scanner ted zacne okamzite zrnit jak se mu neco nezda a nic nefunguje a pokud to budete zkouset casto, tak hodne rychle dostanete ban.

  uni – Pokud jsi to nekdy hral sam, tak chapu, ze to prastalo bavit. Ale kdyz mas kolem sebe dalsi lidi, se kteryma zajdes na pivo, cestou zborite par portalu, idelane takovych, aby to nastvalo druhou stranu, obcas podniknete akci, kdy prekryjete polem cely mesto, tak proc ne :-) Prave o tom skupinovem hrani to je…

 7. zvlast, kdyz te nekdo nahlasi :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).