Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » GBoard: Nová Google klávesnice integruje hledání, GIFy a další vychytávky

GBoard: Nová Google klávesnice integruje hledání, GIFy a další vychytávky

Již delší dobu se mluví o tom, že má Google v plánu představit alternativu ke Google Klávesnici také pro systém iOS. To se evidentně nyní splnilo. A první reakce na toto řešení jsou velice pozitivní.

Klávesnice dostala trochu netradiční název GBoard a je zatím dostupná pouze pro uživatele v USA. Design klávesnice pak do velké míry připomíná defaultní klávesnici Applu, narozdíl od ní však přidává mnohá vylepšení, které využije nejeden uživatel. Můžete s ní například odesílat GIF obrázky, YouTube videa či využívat gest a hledání na Google. Nechybí samozřejmě ani podpora oblíbených emoji.

http://cdn.cultofmac.com/wp-content/uploads/2016/05/gboard_gif_regularSearch.gif

GBoard podporuje jak klasické zadávání znaků, tak také psaní pomocí tahů přes jednotlivé klávesy. Velmi zajímavým vylepšením je však právě ono hledání na Google, kdy stačí kliknout na Google ikonku a přímo v prostředí klávesnice se vám zobrazí vyhledávání. Společnost zde využila podobné taktiky jako u své aktualizované aplikace Překladač, o které jsme nedávno psali. Google zřejmě chce při využívání jeho služeb těmito postupy docílit maximálního uživatelského komfortu. Za to jsme velmi rádi. Jediná věc, která aplikaci GBoard prozatím chybí, je hlasové zadávání. Zde se však jedná o omezení ze strany Applu. Aplikace je kompatibilní s verzí iOS 8 a vyšší.

Na dostupnost mimo USA bychom snad nemuseli moc dlouho čekat. Podle Bri Connelly, produktové manažerky v Googlu, se také pracuje na tom nejlepším možném způsobu implementace funkcí i do Google Klávesnice. Snad nebudou uživatelé Androidu o ty nejzásadnější funkce ochuzeni a snad se brzy u GBoardu dočkáme podpory českého jazyka.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Jeden komentář

  1. J, v oblasti klávesnice mi přijde že je největší prostor k evoluci. Mě by se např. líbilo, kdyby našeptávala URL z historie, kdy a) browser to obvykle nabízí nahoře, b) když měním browsery, je to samozřejmě nabourávána kontinuita. Klávesnice by si to pamatovala napříč browsery. A obecně min. 3rd klávesnice bojují se správnou detekcí vstupního pole, textové, URL, e-mail, číselné, atd. Zde by také moly pobrat více inteligence (pomíjím případný vliv dané aplikace).
    A taky už aby se rozšířily tlakové displeje, abych mohl vypnout směrové šipky. K dokonalosti stále chybí kroky, resp. vloni se jeden holt přidal:)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel