GBA4iOS: Zahrajte si oblíbené hry pro Game Boy Advance na vašem iOS zařízení

Kapesní herní konzole Game Boy nedávno oslavila 25. výročí. Legendární tituly jako Super Mario Land nebo Pokémon Red si ale můžete zahrát i bez nutnosti vlastnit tuto konzoli. Postačí vám k tomu propracovaný emulátor GBA4iOS od vývojáře Rileye Testuta. Na App Store jej ale nenajdete, nicméně díky chybě v instalačním systému aplikací jej lze nainstalovat na libovolné zařízení s iOS 7 skrze prohlížeč Safari.

Trik spočívá v tom, že před stažením a instalací aplikace nastavíte datum o minimálně o jeden den zpět. Poté už jen stačí přejít na stránky emulátoru (přímo v Safari skrze iOS zařízení) a kliknout na tlačítko Download. Starší verze emulátoru (1.6.2) je dostupná také pro iOS 7 – i v tomto případě postačí před stažením a instalací upravit datum. Po nainstalování můžete datum vrátit zpět na aktuální. Funkčnost emulátoru můžeme potvrdit i na redakčním iPadu mini (Retina) s vývojářskou verzí iOS 8.0. Pro stažení ROM s hrami jednoduše klikněte na ikonku lupy v aplikaci. Otevře se vám webový prohlížeč, ve kterém stačí vyhledat libovolné stránky, které download her nabízejí.

Aktuální verze 2.0.5 podporuje systém iOS 7 (včetně iPadu), je možné v ní používat cheaty a nechybí ani synchronizace uložených pozic ve hrách přes DropBox či podpora AirPlay streamování či funkce AirDrop. Autor emulátoru přišlíbil, že chystaná verze 2.1, která vyjde na konci léta, přinese podporu pro multiplayer hraní skrze Bluetooth a Wi-Fi.

V případě, že si své oblíbené Game Boy Advance hry chcete zahrát na Androidu, vyzkoušejte emulátor My Boy!, který je v Lite verzi k dispozici zdarma, za plnou pak zaplatíte 100 Kč. Pro Windows Phone 8 se nabízí emulátor Purple Cherry X.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku