Gastronomický startup iMenu se mění na Spectu

Úspěšná česká startupová společnost iMenu International s.r.o. dodávající do restaurací jídelní lístky na iPadech mění název svého projektu. Nově se iMenu přejmenuje na Spectu. Cílem tohoto kroku je lepší proniknutelnost na cizí trh. Projekt iMenu, který vznikl loni v květnu, zaznamenal do dnešních dnů několik dílčích úspěchů (otestovali jsme jej i na SmartManii). Od získání důležité investice z Londýna, úspěšné instalace produktu do restaurací, spojenectví se společností ASW Systems až po umístění ve startupovém inkubátoru – StartupYardu. Obzvláště poslední úspěch přinesl vedení společnosti nový pohled na směřování projektu, což významně přispělo k rozhodnutí ke změně názvu. 

- - - 
Dříve iMenu, nyní Spectu

„Vyzkoušeli jsme si naše nápady a nyní stojíme před mezníkem, kdy si myslíme, že jsme připraveni pro větší expanzi. Proto jsme začali hledat nový universálnější brand, se kterým budeme všud, tedy u nás i v zahraničí první. Rozhodli jsme se pro název Spectu. Ten považujeme za dostatečně universální. Věříme, že s tímto názvem můžeme vybudovat nový pojem v gastronomii a že Spectu bude brzy synonymem pro naše produkty,“ řekl Tomáš Zalužanský, CEO společnosti iMenu International s.r.o. 

  

Samotný název je odvozen od anglického slova Spectator (divák, náhled). „IMenu jsme již od začátku koncipovali s důrazem na přehlednost a perfektní vizualizaci jídel klientovi. Proto jsme se rozhodli pro Spectu,“ doplnil Petr Šulíček, CPO společnosti iMenu International s.r.o. Logo i další korporátní vystupování zůstává beze změny.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku