Garmin D2 Air X10 jsou unikátní chytré hodinky s navigací pro piloty

D2 Air X10 hero

Garmin kromě sportovních hodinek a navigací produkuje také řadu užitečných zařízení pro piloty a vybavení letadel. Kromě radarů, autopilotů nebo navigačních displejů nově nabízí také chytré hodinky určené právě pro létání. Model Garmin D2 Air X10 si ale zachovává množství sportovních funkcí i pro použití na zemi.

Garmin | D2 Air X10 | GPS Aviator Smartwatch

D2 Air X10 umí určovat kurz k nejbližšímu letišti nebo jinému cíli pomocí předem nahrané databáze bodů. Umí ale také navigovat k nejbližšímu letišti s využitím horizontálního indikátoru (HSI), který určuje, zdali je cílová destinace po pravé, nebo levé straně letounu.

Při vzletu hodinky automaticky spouští monitoring délky letu a trasy, které pak zaznamenává do letecké databáze flyGarmin. Pracují také s aplikací Garmin Pilot, pomocí které lze do hodinek importovat letecké plány.

Garmin D2 Air X10 01
Garmin D2 Air X10

Kromě leteckých vymožeností hodinky zvládají většinu funkcí, které najdeme u modelů Garmin Venu 2 či Venu 2 Plus, ať už je řeč o měření srdečního tepu, okysličení krve, sledování dýchání nebo kontrole spánku. Nechybí ani funkce Health Snapshot, která vám během dvou minut sestaví kompletní obraz zdraví vašeho těla. Ten pak můžete sdílet například se svým lékařem.garmin vivomoveNepřehlédněte

Garmin na CESu odhalil chytré hodinky Venu 2 Plus a vivomove Sport

S modely Venu 2 a Venu 2 Plus má novinka společný také AMOLED dotykový displej s ochranným sklem Gorilla Glass. Díky vestavěnému mikrofonu je možné z hodinek telefonovat nebo ovládat hlasového asistenta. Pro fanoušky hudby nabídne D2 Air X10 úložiště s kapacitou až 650 písniček nebo možnost streamování přes Spotify, Amazon Music nebo Deezer. Funkce Garmin Pay zase usnadní platby.

Velké množství funkcí si ale vybírá daň v nižší výdrži, která sice v běžném módu dosahuje sedmi dní, ale při plně aktivní GPS navigaci a měření okysličení krve za letu klesá k 20 hodinám. Pro srovnání: Venu 2 se pyšní 11 dny a 8 hodinami při zapnuté GPS a přehrávání hudby.

Cena novinky činí 550 dolarů, což odpovídá asi 11 700 Kč bez DPH.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku