Domů » Bleskovky » GalleryNext: Funkcemi nabitá galerie od CyanogenMod týmu, přihlaste se do beta testu

GalleryNext: Funkcemi nabitá galerie od CyanogenMod týmu, přihlaste se do beta testu

Tým lidí, kteří mají na svědomí populární CyanogenMod, alternativní firmware pro zařízení s operačním systémem Android, připravil aplikaci pro zobrazování a sdílení fotografií právě pro systém Android. Aplikace je vyvíjena jako open source a v současné době probíhá první fáze beta testu, kterého se můžete zúčastnit i vy.

Aplikace se jmenuje GalleryNext a přichází se spoustou užitečných funkcí, jejichž počet se bude nadále rozšiřovat. Primárně jde o prohlížeč obrázků, v budoucnu přibude i jejich editace. Vaše fotografie jsou zobrazeny ve vertikálně posuvné galerii s náhledy miniatur, tedy podobně jako ve většině podobných aplikací. Fotografie je možné automaticky seskupit pomocí funkce Moments, která jednotlivé obrázky seřadí podle společných prvků, získaných z metadat, do ucelených bloků. Výsuvné menu vlevo vám umožní vybrat si, zdali chcete zobrazit fotografie uložené ve vašem zařízení nebo čerpat z propojených cloudových zdrojů, jako jsou Dropbox, Flickr, Picasa nebo Facebook. Kromě obrázků aplikace podporuje i přehrávání videosoubroů a animovaných obrázků GIF.

  

Dá se předpokládat, že se GalleryNext stane primárním prohlížečem fotografií v dalších verzích CyanogenModu. Na aplikaci se neustále pracuje, v budoucnu má dostat upravené uživatelské rozhraní, které bude designově zapadat do nové verze Android 4.4 KitKat. Přijít má také jednoduchý editor fotografií a oprava některých bugů, přecijen prozatím se jedná pouze o betaverzi. Máte-li zájem zapojit se do testování, je zapotřebí přidat se do této skupiny na Google+ a poté aplikaci stáhnout z následujícího odkazu. Pokud se nestanete členem komunity na Google+, níže uvedený odkaz pro vás bude nefunkční.

Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. pyler (neregistrovaný)

    O ziaden open source projekt nejde. A funkcne viac vybita ako nabita. Si ju porovnajte s quickpic. Som myslel ze forknu stock galeriu a na to nalepia svoje upravy.. Skoda, neoplati sa instalovat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).