Domů » Bleskovky » Galaxy Z Flip ze všech stran: prohlédněte si véčko od Samsungu na nových obrázcích

Galaxy Z Flip ze všech stran: prohlédněte si véčko od Samsungu na nových obrázcích

Příští měsíc Samsung představí nejen nové smartphony vlajkové řady Galaxy S20, ale také svůj druhý telefon s ohebným displejem – bude se jmenovat Galaxy Z Flip a bude mít podobu véčka. Před časem se na internetu objevily jeho první fotografie, nyní si je vzal za vzor server LetsGoDigital a vytvořil neoficiální sadu renderů včetně videa.

Galaxy Z Flip: v rozloženém stavu byste ohebný displej nehádali

Galaxy Z Flip bude telefon podobné konstrukce, jako má nedávno představená Motorola RAZR, oproti ní však bude mít střídmější design. Chybět bude například vystouplá brada, díky čemuž se telefon bude lépe ovládat např. při psaní textu nebo hraní her.

galaxy z fold 6

V otevřeném stavu bude Galaxy Z Flip působit jako prakticky každý telefon dneška, oproti ostatním Samsungům bude mít možná tlustší rámečky okolo displeje, avšak s ohledem na konstrukci se tento „nedostatek“ dá pochopit.

V zavřeném stavu bude mít telefon přibližně čtvercový půdorys, na záda se vejde pouze titěrný notifikační displej, po jehož boku najdeme ještě duální fotoaparát. Mechanismus kloubu má být podobný jako v případě loňského ohebného smartphonu Galaxy Fold, oproti němu však má být chystané véčko výrazně levnější.

galaxy z fold 8

Samsung uspoří nejen na menším displeji, ale především na menším počtu fotoaparátů a starším hardwaru – Galaxy Z Flip má totiž pohánět o generaci starší vlajkový čipset Snapdragon 855.

Telefon má podporovat rychlé nabíjení, ovšem podle certifikace u 3C bude mít nabíječka v balení na výstupu 9.0VDC – 1.67A nebo 5.0VDC – 2.0A, což znamená 15 Wattů. Nabíjení bude probíhat skrze USB-C, sluchátkový jack patrně přítomen nebude.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy Z Flip
Systém: Android 10
Rozměry: složený 87,4 x 73,6 x 15,4 - 17,3 mm, otevřený 167,3 x 73,6 x 6,9 - 7,2 mm, Hmotnost: 183 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 855+, octa-core 1x 2,84 GHz Kryo 485, 3x 2,84 GHz Kryo 485, 4x 1,8 GHz Kryo 485
RAM: 8 GB, Interní paměť: 256 GB, Pam. karta:
Displej: Dynamic AMOLED, 6,7", 1080 × 2636 px, 112 × 300 px
Hlavní fotoaparát: 12 Mpx, f/1.8, Dual Pixel AF, OIS, záběr 78˚
Druhý fotoaparát: 12 Mpx, f/2.2, širokoúhlý, záběr 123°
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 10 Mpx, f/2.4, Dual Pixel, autofocus, HDR, záběr 80˚
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3300 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Tak ci tak, ide to dobrym smerom, mame realne dve fold vecka a dva fold telefono tablety ci co to je… tablety a pc na ceste, vid. CES :) Nuda nebude

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).