TOPlist

Galaxy Watch Active 2 si vypůjčí to nejlepší z Apple Watch 4

Galaxy Watch Active 2 6

Samsung představil své poslední chytré hodinky Watch Active teprve nedávno, už brzy bychom se měli dočkat jejich druhé generace; některé zdroje dokonce odhadují premiéru společně se smartphonem Galaxy Note 10, který dorazí za necelý měsíc. Jaké změny má Samsung v plánu u svých nových hodinek učinit?

Galaxy Watch Active 2: měření EKG a detekce pádu

Podle zdrojů serveru SamMobile se nemá příliš měnit design, Galaxy Watch Active 2 mají dorazit ve dvou velikostech s diametrem 40 a 44 mm a stejně jako první generace nemají mít otočnou lunetu okolo displeje. Do seznamu očekávaných vylepšení si máme údajně napsat měření EKG a detekci pádu, tedy vlajkové funkce posledních Apple Watch 4. V případě zaznamenaného pádu má být uživatel vyzván k interakci, pokud k ní nedojde, hodinky automaticky zavolají tísňovou linku a pošlou zprávu vybraným kontaktům.

Galaxy Watch Active 2 4

Watch Active 2 také mají provádět u uživatelů s atriální fibrilací občasnou kontrolu srdečního rytmu na pozadí a zasílat notifikace upozorňující na nepravidelný srdeční rytmus. Tato data pak má být možné sdílet přímo s lékařem. Stejně jako u Apple Watch 4 bude nutné nejdříve počkat, až hodinky získají potřebné lékařské certifikace, tzn. že měření EKG nemusí být dostupné ihned ve všech evropských zemích.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku