Samsung Galaxy Watch Active 2: chytré hodinky pro každého, a navíc s LTE a EKG

Společnost Samsung právě představila druhou generaci chytrých hodinek Galaxy Watch Active 2. Ty jsou určené pro všechny typy uživatelů – od sportovce po manažery, a díky vlastnímu operačnímu systému Tizen je snadno propojíte nejen s Androidem, ale také s iPhony. Galaxy Watch Active 2 lákají nejen na celou řadu funkcí a režimů pro monitorování vaší aktivity, ale také na minimalistický design či ovládací prvek v podobě digitální otočné lunety.

Chytré hodinky Galaxy Watch Active 2 se na českém trhu budou prodávat v celkem třech variantách – klasické varianty (průměr 40 a 44 mm) doplní ještě 44mm LTE verze s eSIM, která bude dostupná u operátorů. Už u starších generací svých hodinek Samsung sáhl po otočné lunetě, která v kombinaci s dotykovým displejem usnadňovala pohyb v nabídkách operačního systému.

Galaxy Watch Active 2 5

S digitální otočnou lunetou

Základní verze hodinek Galaxy Watch Active 2 nabídne hliníkové provedení s fluoroelastomerovým (FKM) páskem. Dražší 44mm LTE varianta bude k dispozici ve luxusnější verzi nerezové oceli s koženým páskem. Hodinky nabídnou celou řadu přizpůsobitelných ciferníků s možností stažení dalších z obchodu Galaxy Apps.

U Galaxy Watch Active 2 se Samsung rozhodl experimentovat – místo mechanické lunety se rozhodl použít digitální. Pokud tedy budete pohybem prstu kroužit po obvodu hodinek, systém by na to měl reagovat stejně, jako když byste otáčeli klasickou lunetou. Sám jsem zvědavý, jak se tohle ovládaní v praxi osvědčí, zatím jsem ale neměl možnost si hodinky otestovat.

Samsung Galaxy Watch Active 2: pod kapotou jen to nejlepší

O zobrazování se stará dotykový Super AMOLED displej (1,2″ u 40mm varianty, 1,4″ u 44m verze) s rozlišením 360 x 360 px a podporou technologie Always On. Proti poškrábání jej chrání ochranné sklo Gorilla Glass DX+. Výkon dodává dvoujádrový čip Exynos 9110 z vlastní produkce (1,15 GHz). Pro potřeby operačního systému Tizen je připraveno 768 MB RAM a 4GB interní úložiště; LTE verze nabídne 1,5 GB RAM.

NFC mají, ale u nás s nimi platit nemůžete

Hodinky Galaxy Watch Active 2 se pyšní kompletní odolností vůči vniknutí vody (5 ATM + IP68 / MIL-STD-810G). Jsou také celkem lehké – 26 gramů má 40mm verze, 30 gramů 44mm varianta a 44 gramů verze s podporou LTE. Na těle nechybí ani mikrofon a reproduktor pro telefonování. Watch Active 2 jsou rovněž vybaveny technologií NFC, avšak platit s nimi lze pouze skrze službu Samsung Pay, která v České republice ani na Slovensku není dostupná.

Hodinky nabídnou pokročilé monitorování srdečního tepu (8 fotodiod), akcelerometr, gyroskop, barometr a senzor okolního světla. Ve výbavě najdeme také elektrokardiogram (EKG), nicméně v České republice a na Slovensku tuto funkci zatím nebude možné využívat. Doufejme, že ji Samsung zpřístupní později.

Pokročilý monitoring aktivit včetně automatické detekce cvičení

Sportovce a aktivně žijící jedince určitě potěší, že při manuálním nastavení sledovat více než 39 druhů cvičení, přičemž sedm z nich lze aktivovat automaticky – včetně běhání, chůze, jízdy na kole, plavání, veslovacího trenažéru, eliptického trenažéru a dynamického tréninku.

Samsung Galaxy Watch Active 2: cena a dostupnost

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 se na českém trhu začnou prodávat od 13. září. 40mm verze bude k dispozici v černé, stříbrné a růžovo-zlaté za 7 499 Kč. Větší 44mm varianta se bude prodávat za 7 999 Kč. LTE verze hodinek Galaxy Watch Active 2 bude dostupná u operátorů někdy v průběhu října za 11 999 Kč v černé, stříbrné a zlaté.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku