TOPlist

Galaxy Tab 10.1 jako interaktivní průvodce na London Eye

London Eye zná bezpochyb každý, i ten, kdo ještě Londýn nenavštívil. Jedná se o největší vyhlídkové kolo na světě, měří celých 135 metrů a nachází se na jižném nábřeží Temže v londýnské čtvrti Lambeth. Samotné kolo je už samo od sebe moderním architektonickým skvostem, nedávno však byla jeho výbava obohacena o tablety Samsung Galaxy Tab 10.1, po jednom do každé ze 36 kabin.

 -

Na tabletech běží speciální aplikace, jež funguje jako interaktivní průvodce vyhlídkou, kterou vidíte v průběhu celé jízdy prosklenou kabinkou. Nechybí ani profesionální fotografie a největší zajímavostí jsou živé 3D záběry na nejznámější budovy Londýna; zajímavé jsou tím, že se nejedná o umělé modely vytvořené v grafickém editoru, nýbrž o skutečné 24-hodinové video záběry pořízené v celém rozsahu 360°, které může uživatel díky softwaru otáčet a měnit čas, ve kterém byly pořízeny.

 -
Víte, že lité ocelové části, jako jsou hlavní hřídel, její závěsy a klouby, byly vyrobeny českou firmou Škoda?

Instalaci tabletů předcházela rozsáhlá studie, během které 5 000 návštěvníků zodpovědělo na otázku, jak by jejich zážitek z jízdy v London Eye mohl být ještě vylepšen. Z průzkumu vyplynulo, že místní Londýňané, i zahraniční turisté si přejí vidět více informací o tom, co spatří na horizontu. Podle aktuálních zpráv si návštěvníci novou výbavu pochvalují, tvrdí, že je ovládání aplikace velice intuitivní a zábavné. Doufejme tedy, že Galaxy Tab zvedne popularitu jak Samsungu, tak samotnému London Eye a že turisté nebudou místo poznávání Londýnských památek cestou hrát Angry Birds.

Zdroj: Eudroid

Autor článku Ruslan Botsyurko
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

Kapitoly článku