Domů » Bleskovky » Galaxy S9: fotky panelů, rendery krytů, kapacita baterie a první skóre z benchmarku

Galaxy S9: fotky panelů, rendery krytů, kapacita baterie a první skóre z benchmarku

S blížícím se datem představení vlajkových smartphonů Samsung Galaxy S9 a S9+ se zvětšuje počet informací, které se o nich objevují. Některé z nich si shrneme v tomto článku.

Spodní rámeček úplně vymazán nebude

Na internetu se objevily nové fotografie předního i zadního panelu obou modelů, které odhalují mírné ztenčení rámečků nad a pod displejem. O žádnou drastickou dietu se však jednat nebude, spodní rámeček bude rozhodně širší, než znázorňují tyto rendery z minulého týdne.

Duální fotoaparát jen u S9+

Záda telefonu se budou opět skleněná, dojde však na změnu v oblasti fotomodulu – zatímco menší Galaxy S9 dostane jednočočkový fotoaprát, větší Galaxy S9+ bude mít čočky dvě. Čtečka otisků prstů pak bude přemístěna pod fotoaparáty, odkud bude lépe dostupná. Vzhled fotomodulů potvrzují i nové rendery krytů značky Olixar.

Vyšší kapacita baterie

Na kapacitu akumulátoru jsou v Samsungu po fiasku s hořícími tabletofony Galaxy Note7 zvláště pozorní. Přesto by se do Galaxy S9 s menším tělem oproti S8 měla vejít baterie s větší kapacitou, hovoří se o 3 200 mAh, což je mezigenerační nárůst o 6,25 %.

Působivé výsledky benchmarku

Galaxy S9 a S9+ budou pohánět nové čipsety Snapdragon 845 a Exynos 9810 (podle trhu), jejich výkon by měl být srovnatelný. Benchmark GeekBench nyní otestoval model Galaxy S9+ se Snapdragonem určený pro americký trh, výsledkem je skóre 2 422 bodů na jedno jádro a 8 351 bodů při zapojení všech osmi procesorových jader.

Oproti Snapdragonu 835 se jedná o 27% zvýšení výkonu v první disciplíně, a o 31% zlepšení v disciplíně druhé. Nutno podotknout, že výsledek čipu Apple A11 Bionic (cca 4 200 / 10 100 bodů) nový Snapdragon neohrozí. Rozhodující však bude „pocitový“ výkon, nikoliv výsledek ze syntetického benchmarku.

Podle něj má Galaxy S9 běžet na Androidu 8.0 Oreo a má disponovat 6 GB RAM.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

25 komentářů

 1. To bude dobré brko! Uni, já vím.. Já telefon je lepší :-D

 2. V době A 8.1 bude dávat Samsung mít 8.0?

 3. „Galaxy S9 a S9+ budou pohánět nové čipsety Snapdragon 845 a Exynos 9810 (podle trhu), jejich výkon by měl být srovnatelný.“ no výkon asi moc lidí dohromady netrápí, spíše jaká je podpora GNSS, BT kodeků, rychlého nabíjení,…. SoC není opravdu jen o výkonu. A jak víme, zda Samsung prostě zaostává. Bude tomu i nadále a budeme stále druhořadý trh? My dokonce ještě hůře, viz nedostupnost vyšší kapacit, plusek, dualsimů apod…..

  • Vyšší kapacity? K čemu jako? 64GB nabízí konkurence taky v základu, v tomto případě se dá rozšířit, takže nevidim důvod. ČR je malá a je logické, že zde firmy určité věci nenabízejí.

  • Nerozhoduj za jiné, chtějí či potřebují…

  • Ještě jednou a polopaticky. Chtějí? Však můžou. Pokud potřebují – taky můžou. V čem je tedy problém. V ničem. Jen prostoduché pindy, že tu s tebou vůbec ztrácím čas :) Ale chápu, Samsung by měl vyrábět bez SD karet a jen 64 a 256GB.

  • Ještě bych pochopil specifikaci pro operátora (ani Samsung nemá vyjednávací sílu Apple), ale jinak různé specifikace v různých regionech ve volném prodeji nechápu.

 4. Skutečně je multicore výsledek pro 8 jader? Není ken pro 4 výkonná? 2400 bodů na jádro a 8350 bodů pro 8 jader by byl průšvih buď na straně multithreadingu v benchmarku, jádra systému nebo SoC.

  • Je to výsledek pro všechny jádra, které mají k dispozici. Mám radost jak Apple zavřel pusy všem kteří držkovali, že multicore výkon je to, na čem skutečně záleží :D Kdo tomu rozumí ví dávno, že singlecore matters, ale teď je to vlastně jedno, když Apple opanoval obě kategorie. Ha Ha Ha.

  • No, v tom případě je ale někde problém, když jsou nové iPhony pomalé jak šnek. To je přesně důkaz toho, že tyhle číslíčka vůbec, ale vůbec nic neznamenají. Honí nad nimi jen Apple Fanboys, protože je to už roky jediný parametr, kde se Apple povedlo překonat konkurenci. Osobně ale vidím problém v prasácké optimalizaci iOS, kde se verze 11 opravdu nepovedla. Tam, kde jsou starší zařízení prakticky rychlejší, než nová, co mají takovýto „bestiální výkon“, tak to je opravdu na pováženou.

  • Menty: Něco konkrétního nebo jen hate?

  • Zkušenosti uživatelů. Já nejsem jak ty, který iPhone nikdy v ruce neměl a pindá a pindá. Abych byl konrkétní, kdo mě hned zde napadá, je l0lz. Najdou se i další. V čem je problém já osobně netuším. To, že je nové iOS relativně pomalé a má chyby, to víme všichni. Tak snad jsi byl letos hodný a najdeš pod stromečkem aspoň iPhone 5S, ať máme aspoň v období Vánoc trochu klidu.

  • Menty: Pokud jsem zaznamenal, snad jediné „je to pomalé“ vyplaval multitasking vs jiné přístroje. Ale že by v něčem iPhone 8/X zaostával oproti jakékoli kombinaci staršího přístroje…. Proto to tak zarazilo. A stále nic konkrétního nemáme koukám.

  • JP: Kdo tomu skutecne rozumi, odpovi, ze zalezi na typu uloh. Pokud uloha jede v 1 vlakne, multicore vykon nevyuzije a je zavisla na singlecore vykonu. Pokud je uloha rozlozena do vice rovnomerne vytizenych vlaken, je lepsi vicejadro, snizuje se rezie prepinani mezi vlakny v jadre. Samozrejme idealni je kombinace obojiho.

  • zipiik (neregistrovaný): Bacha, multithreading a mutlitasking není to samé;)

  • Menty, presne tak, niekde bude problém. V prvých testoch bol iPhone 8+ pomalší ako 7+. (a to oba mali iOS11)
   Niečo som našiel aj tu.
   [odkaz]
   Takže napriek tomu že iPhone 8+ mal byť 2x tak rýchly (10,000 skore VS 5,500) tak iPhone 7+ vyhral.
   A to ešte nespomínam brutalne spomalený iOS 11, ktorý až v 11.2 začal byť použitelný.

  • uni: Bum, najednou už něco konkrétního máme. Řeknu to ale tvými slovy – omluv netřeba, odpouštím ti :)

  • uni: To vim, proto nepisu o kontextu procesu. I planovani threadu ma svou rezii.

  • uni: Ale souhlas, i aplikace muze mit vis child procesu.

  • lOlz: Škoda že vcelku staré, nicméně, byly použité stejné kapacity/rychlost úložiště?

  • zipiik: Pochopitelně. Ale stále platí, že singlecore výkon je to, co 99,99% uživatelů ocení víc, protože telefon primárně není multitasking zařízení a multithreading v rámci jedné aplikace je minimální.

  • JP23: “ multithreading v rámci jedné aplikace je minimální.“
   Asi nejsi programatapr, ze ne? :D Pises hlouposti….

  • Nejsem, ale bavím skoro denně s klukama z Madfinger games a řešili jsme tohle téma několikrát. 2 jádra jsou naprosto dostačující.

  • JP: To je prave to, nekteri se skoro denne bavi s kluky z MfG, nekteri jsou v oboru vzdelani a programuji :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).