Domů » Bleskovky » Galaxy S9: fotky panelů, rendery krytů, kapacita baterie a první skóre z benchmarku

Galaxy S9: fotky panelů, rendery krytů, kapacita baterie a první skóre z benchmarku

S blížícím se datem představení vlajkových smartphonů Samsung Galaxy S9 a S9+ se zvětšuje počet informací, které se o nich objevují. Některé z nich si shrneme v tomto článku.

Spodní rámeček úplně vymazán nebude

Na internetu se objevily nové fotografie předního i zadního panelu obou modelů, které odhalují mírné ztenčení rámečků nad a pod displejem. O žádnou drastickou dietu se však jednat nebude, spodní rámeček bude rozhodně širší, než znázorňují tyto rendery z minulého týdne.

Duální fotoaparát jen u S9+

Záda telefonu se budou opět skleněná, dojde však na změnu v oblasti fotomodulu – zatímco menší Galaxy S9 dostane jednočočkový fotoaprát, větší Galaxy S9+ bude mít čočky dvě. Čtečka otisků prstů pak bude přemístěna pod fotoaparáty, odkud bude lépe dostupná. Vzhled fotomodulů potvrzují i nové rendery krytů značky Olixar.

Vyšší kapacita baterie

Na kapacitu akumulátoru jsou v Samsungu po fiasku s hořícími tabletofony Galaxy Note7 zvláště pozorní. Přesto by se do Galaxy S9 s menším tělem oproti S8 měla vejít baterie s větší kapacitou, hovoří se o 3 200 mAh, což je mezigenerační nárůst o 6,25 %.

Působivé výsledky benchmarku

Galaxy S9 a S9+ budou pohánět nové čipsety Snapdragon 845 a Exynos 9810 (podle trhu), jejich výkon by měl být srovnatelný. Benchmark GeekBench nyní otestoval model Galaxy S9+ se Snapdragonem určený pro americký trh, výsledkem je skóre 2 422 bodů na jedno jádro a 8 351 bodů při zapojení všech osmi procesorových jader.

Oproti Snapdragonu 835 se jedná o 27% zvýšení výkonu v první disciplíně, a o 31% zlepšení v disciplíně druhé. Nutno podotknout, že výsledek čipu Apple A11 Bionic (cca 4 200 / 10 100 bodů) nový Snapdragon neohrozí. Rozhodující však bude „pocitový“ výkon, nikoliv výsledek ze syntetického benchmarku.

Podle něj má Galaxy S9 běžet na Androidu 8.0 Oreo a má disponovat 6 GB RAM.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments