Domů » Bleskovky » Galaxy S9 v benchmarku: Exynos 9810 ukazuje záda Snapdragonu 845

Galaxy S9 v benchmarku: Exynos 9810 ukazuje záda Snapdragonu 845

Stejně jako loni, i letos použije Samsung u svých chystaných vlajkových smartphonů Galaxy S9 a S9+ odlišné čipsety pro různé oblasti světa – globální verze dostane Exynox 9810, v USA a několika dalších zemích zakoupíte telefony se Snapdragonem 845. Dosud víceméně platilo pravidlo, že jak procesory od Qualcommu, tak vlastní čipy Exynos poskytovaly srovnatelný výkon lišící se řádově o jednotky procent, letos by tomu však mohlo být jinak.

Benchmark Geekbench totiž zachytil Samsung Galaxy S9 (kódové označení SM-G960F) právě s čipem Exynos 9810 a udělil mu skóre 3648 ve výkonu na jedno jádro a 8894 při zapojení všech jader. Snapdragon 845 ve stejném testu přitom získal skóre 2378 / 8132 bodů, tedy v obou případech menší.

Pochopitelně u finálních verzí se mohou tyto hodnoty srovnat, pokud se tak ale nestane, může nás hřát fakt, že zrovna v ČR půjdou do prodeje modely v výkonnějším Exynosem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments