Galaxy S8 přijde s novou verzí S Health. Na jaké novinky se můžeme těšit?

Nedílnou součástí smartphonů s logem Samsung je aplikace S Health, která sdružuje zdravotní data a informace o fyzické aktivitě. Jihokorejský výrobce za poslední roky vypustil celou řadu aktualizací, které aplikaci katapultovaly na post centra sdružujícího údaje nejen z čidel a senzorů samotného smartphonu, ale také nejrůznějších fitness trackerů a chytrých hodinek.

14642-e1593b34c5975083bf1e7c83a5a1428b

V souvislosti s nadcházejícím odhalením modelu Galaxy S8 se údajně dočkáme dalšího a zároveň velmi důležitého vylepšení, které posune význam aplikace na docela jinou úroveň. Podle nejnovějších informací Samsung navázal spolupráci se společnostmi WebDM a Amwel, které mu mají ulehčit práci s integrací jejich zdravotnických služeb. V praxi to bude znamenat, že uživatelé získají přístup k obsáhlé databázi léků a popisu symptomů nemocí.

Ještě zajímavěji zní možnost sjednání online návštěvy lékaře skrze zabezpečený videohovor. S Health také nabídne doplňkové funkce v podobě zobrazení lékáren ve vašem okolí a ukládání souborů ve formě fotografií či předepsaných receptů.

samsung-s-health-header

Ověření lékaři budou dostupní 24 hodin denně a za jejich služby půjde zaplatit online přímo z aplikace. Podobně jako u služby Uber budou uživatelé moci každého lékaře ohodnotit. Uvedení verze S Health proběhne za doprovodu premiéry Samsung Galaxy S8, která se očekává v průběhu března letošního roku. Jako první se tradičně dočkají Spojené státy, zda služba zavítá také na starý kontinent, je prozatím ve hvězdách.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Jeden komentář

  1. „Jako kdyby ty samsung sluzby nekdo pouzival“ lukass71 (neregistrovaný) :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *