Galaxy S8+: Samsung vtěsnal 6,2″ displej do těla 5,5″ iPhonu

Doba bezrámečkových smartphonů naplno odstartovala. Po Xiaomi Mi Mix se svými trumfy přišel také Samsung, který dnes na tiskové konferenci v Londýně odhalil své nové top modely Galaxy S8 a Galaxy S8+. První zmíněný jsme vám podrobně představili zde, a v tomto článku se podíváme na rozdíly mezi klasickou a plusovou variantou.

galaxy-s8-4

Tím největším rozdílem je pochopitelně velikost. Zatímco Galaxy S8 disponuje 5,8″ QuadHD+ displejem a rozměry 148,9 x 68,1 x 8 mm, Galaxy S8+ dostal do výbavy 6,2″ panel se stejným rozlišením. Rozměry díky tomu narostly na 159,5 x 73,4 x 8,1 mm, a hmotnost poskočila ze 152 na 172 gramů.

https://www.youtube.com/watch?v=D8Ert5yjMV4

Na první pohled se může zdát, že smartphone s 6,2″ musí být v ruce neskutečný obr, nicméně díky „nekonečnému displeji,“ jak Samsung tuto technologii nazývá, a zaoblení k hranám se takto velký panel povedlo umístit do těla jen nepatrně většího, než jaké má iPhone 7 Plus (158,2 x 77,9 x 7,3 mm). Ten je ale vybavený jen 5,5palcovým displejem.V ruce se Galaxy S8+ drží dobře, jen na čtečku otisků prstů na zadní straně už je trochu problém dosáhnout a je tedy nutné rukou přehmátnout, což se u klasické „es-osmičky“ neděje.

Kompletní hardwarové parametry Galaxy S8+ naleznete zde, parametry Galaxy S8 najdete zde.

Pluskový model také disponuje vyšší kapacitou akumulátoru, která je 3500 mAh oproti 3000mAh baterii u Galaxy S8. Shodné zůstávají i další hardwarové parametry, jako je fotoaparát, procesor, operační paměť či velikost interního úložiště. Ostatně na této stránce si hardwarové parametry obou novinek můžete porovnat vedle sebe, a to včetně loňského top modelu Galaxy S7 edge.

Samsung Galaxy S8 & Galaxy S8+ v kostce

  • termín spuštění předobjednávek: 29. března (vybraní prodejci)
  • uvedení na trh: 28. dubna, z předobjednávek 21. dubna
  • barevné varianty: černá, šedivá, stříbrná a modrá
  • operační systém: Android 7.0 Nougat + vlastní uživatelské prostředí
  • procesor a RAM: Samsung Exynos 8895, 4 GB
  • ceny s DPH: Galaxy S8: 21 999 Kč, Galaxy S8+ 24 999 Kč
  • příslušenství: kompletní přehled příslušenství naleznete zde

Kdy a za kolik?

Samsung Galaxy S8 se začne v České republice prodávat 28. dubna za doporučenou maloobchodní cenu 21 999 Kč, větší model Galaxy S8+ za 24 999 Kč včetně DPH. Telefon bude možné si předobjednat u vybraných prodejců od 29. března 2017, 18.00 hod do 19. dubna 2017, 23:59 hod, zákazník tak obdrží telefon až o 8 dní dříve než v běžném prodeji, tedy přibližně 21. dubna.

K dispozici budou tyto barevné varianty: černá (Midnight Black), šedivá (Orchid Gray), stříbrná (Arctic Silver) a modrá (Coral Blue). Modrá barva bude v České republice dostupná exkluzivně pouze na Alza.cz a dále v Samsung Brand Storech (jak v rámci předobjednávek, tak běžného prodeje). Mimochodem, modrá varianta je limitovaná a nebude dostupná celosvětově, ale jen na několika málo vybraných trzích, mezi kterými Česká republika naštěstí nechybí.

Příjemné je, že součástí balení jsou kvalitní sluchátka AKG od společnosti Harman, která nejen že skvěle hrají, ale mají také praktické hybridní uchycení do uší pro lepší potlačení hluku a jsou vyráběna z kovolátkového materiálu odolného proti zamotání.

V tuto chvíli pro vás všechny novinky od Samsungu natačíme na video – brzy tedy do článku doplníme videopohled s prvními dojmy.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku