Domů » Bleskovky » Galaxy S8 „from China with love“: ještě ani nebyl představen a už má svou kopii

Galaxy S8 „from China with love“: ještě ani nebyl představen a už má svou kopii

V Číně je u neznámých výrobců telefonů zcela běžnou praxí vytvářet kopie úspěšných vlajkových modelů známých značek. Na iPhony s Androidem jsme si už zvykli, stejně jako na celkem věrné kopie top modelů od Samsungu, Huawei či LG. Kreativita lokálních firem ale čas od času zajde ještě dál – na čínské sociální síti Weibo se totiž objevily fotografie kopie modelu Galaxy S8. Výrobce neznámý, prodejní název také, ale je až překvapivé, jak rychlí tito čínští výrobci při kopírování designu dokáží být.

Informace o hardwarových parametrech nemáme k dispozici, ale neočekáváme, že by byly nějak oslnivé. Pravděpodobně se dočkáme HD nebo Full HD displeje, procesoru od MediaTeku a mizerného fotoaparátu a možná i nekompletní podpory LTE sítí. A příliš bychom nepočítali ani se zaoblením displeje – na snímcích je sice vidět náznak mírně zakulacených okrajů, s displejem to ale má pramálo společného. Co se týče operačního systému, rozhodně neočekávejte aktuální Nougat, ale maximálně verzi 6.x Marshmallow.

Jsme zvědaví, kdy se tento smartphone objeví naceněný v některém z čínských e-shopů. Rozhodně bychom se ale podobným zařízením doporučovali vyhnout velkým obloukem, a pozor si dejte i na nákup extrémně levných telefonů na inzertních serverech; většinou se totiž jedná právě o nepovedené čínské kopie se zcela odlišnými parametry, než mají originály.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Hezčí než originál :-)

  2. Tak ty fotografie uz jsme meli moznost videt, ale v cerne variante. Chlapika s odpornym nehtem si snad zapamatoval kazdy, takze jsme videli i pred tim fake ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).