Galaxy S5 nabídne vysokou výdrž, biometrický snímač ukrytý v tlačítku a překvapivě i nižší cenu

V pondělí 24. února se očekává odhalení vlajkového modelu Samsung Galaxy S5. Do této chvíle zbývá pouze několik dní, s čímž souvisí neustále sílící příval nových úniků, které indikují předpokládanou výbavu. Nejčerstvější spekulace pochází ze serveru Bloomberg, která potvrzuje již dřívější zprávy o použitém displeji s úhlopříčkou 5,2“. Jeho rozlišení má činit 1440 x 2560 pixelů (Quad HD), což věští ultrajemné zobrazovací schopnosti při hodnotě 560 ppi. Anonymní zdroj Bloombergu dále potvrdil přítomnost akumulátoru s vyšší kapacitou než kterou disponuje model Galaxy S4 a lepšího fotoaparátu schopným pořizovat snímky v maximálním rozlišení šestnáct megapixelů.


Podle některých zahraničních zdrojů by Samsung Galaxy S5 měl vypada takto

Dalším překvapením se má stát cena, která má být nižší, než je u klíčových modelů jihokorejského výrobce obvyklé. V kuloárech se zároveň hovoří o integraci biometrického snímače otisků. Ten měl být podle dřívějších zvěstí umístěn ve spodní části displeje, nicméně na základě aktuálních spekulací se bude ukrývat v hardwarovém tlačítku pro návrat na domovskou obrazovku. Pro skenování však nebude stačit přiložit bříško prstu, jako tomu je u nového iPhonu 5s, ale bude nutné po senzoru prstem přejíždět. Jedná se o obdnobný postup jako u některých notebooků z minulých let.

 

Samsung hodlá skenování otisků začlenit hluboko do systému. Uživatel bude mít údajně k dispozici vlastní soukromou složku, do které se dostane pouze po úspěšné kontrole otisku. Stejným způsobem půjde zamknout jednotlivé aplikace a soubory. Smartphone bude schopný detekovat až osm různých prstů, přičemž některé z nich můžou fungovat jako zkratky k předem nadefinovaným akcím. Otázkou však zůstává, zda bude snímač použitelný alespoň stejným způsobem jako tomu je u Applu.

Podobnou snahu o využití biometrického snímače jsme již v minulosti mohli zaregistrovat u jiných výrobců, nicméně s praktickou použitelností už to tak slavné nebylo. Ať už bude skutečnost jakákoliv, zatím to pro Samsung vypadá jako recept na celosvětový úspěch. O tom, zda se tak skutečně stane či nikoliv se budeme moci přesvědčit již příští pondělí. Naše redakce bude samozřejmě u toho a proto nás nezapomeňte sledovat.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

16 komentářů

 1. EarL (neregistrovaný)

  Jen kopírujte Vy kluci šikmooký …

  • fore (neregistrovaný)

   A co konkrétně?

  • Jan (neregistrovaný)

   Biometricky senzor napriklad :)

  • fore (neregistrovaný)

   Jáphone nebyl zdaleka první telefon s tímto druhem HW, takže máte zase trochu pokřivené smýšlení :)

  • Jan (neregistrovaný)

   No, aj keby to bola pravda, mne osobne pride fakt divne, ze Samsung vsetky tieto svoje technlologicke novinky uvadza rok po Apple. 64bit CPU, biometricky snimac, placate telefony a tablety atp atp … . Okrem toho neviem, poucte ma. Ktore masovo predavajuce zariadenie malo biometricky snimac odtlackov integrovany v home-buttone ?

  • uni (neregistrovaný)

   Tak biometrický snímač otisku prstu a iTouch používají jinou technologii…, jediné co je společné, že je k odemčení užíván prst (což ke všemu u iTouch ani neplatí).

  • JanHavlicek (neregistrovaný)

   Tady Fore je nějakej Samsung-maniak :-D Ano, iPhone byl skutečně první telefon s tímto druhem HW a jak je vidět, asi i poslední, kluci ze Samsungu ještě nepřišli na to, jak to zkopírovat. Přejíždění prstem a jeho pokládání je hodně velký rozdíl v pravděpodobnosti úspěšného odemčení, jak je vidět třeba z recenze HTC One Max

 2. Marek (neregistrovaný)

  Samsungy jsou nejlepší a jsou alespoň originální a mění design.

 3. mino (neregistrovaný)

  Vysoká výdrž fajn, ale ten senzor nech si dajú kamsi(bohužial bude asi aj u Note 4…)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *