Galaxy S4: Samsung slibuje více volného místa s dalšími aktualizacemi software

Samsung Galaxy S4 je v recenzích (včetně té naší) přijímán velmi kladně. Je tu ale jedna věc, která mu je poměrně často vyčítána, a tou je velmi nízká reálná hodnota volné paměti. V 16GB verzi, která je dosud jedinou prodávanou, totiž pro vaše data zbývá jen něco přes 8 GB. Pro porovnání, například u 16GB varianty Nexusu 7 je k dispozici 13,36 GB. Jihokorejský výrobce si zprvu stál za svým a tvrdil, že je to jediný způsob, jak uživatelům přinést co nejvíce pokročilých funkcí. Nyní ale změnil názor a prohlásil, že se pokusí velikost nadstavby TouchWiz a funkcí s ní souvisejících v rámci možností co nejvíce zredukovat, aby došlo k uvolnění dalšího místa v interním úložišti.

Možná si říkáte, že vzhledem k přítomnosti slotu pro paměťové karty je 8 GB pořád dostačující hodnota. Samsung Galaxy S4 však neumožňuje instalaci aplikací na microSD kartu a to je vzhledem k faktu, že moderní hry ukousnou i více než jeden gigabajt paměti, poněkud limitující hodnota. Situace by měla být znatelně lepší u čisté verze Galaxy S4 představené na Google I/O, ta se ale v České republice možná ani nebude oficiálně prodávat.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku