Galaxy S22 rozebrán do posledního šroubku. Jak těžká bude oprava?

900 450 Samsung Galaxy S22 family

Špičkové smartphony Samsung Galaxy S22 v čele s nejvybavenější verzí Ultra jsou na trhu teprve chvíli, nicméně už se stihly dostat do rukou technikům ze známého serveru iFixit. Ten se zaměřuje nejen na prodej opravárenských nástrojů pro chytré telefony, ale také na rozebírání nejnovější techniky a hodnocení její opravitelnosti. Zvládnou aktuální vlajkové lodě jihokorejského výrobce opravit i šikovní kutilové, nebo je návštěva servisu nevyhnutelná?

Samsung Galaxy S22 Ultra iFixit
Oprava vlajkových Samsungů není jednoduchá záležitost

Nebudeme dlouho chodit okolo horké kaše – vlajkové Samsungy nejsou co se opravy týká zrovna přívětivé. iFixit ohodnotil jejich opravitelnost shodně třemi body z deseti, což není právě pozitivní výsledek.

Galaxy S22/S22 Ultra Dual Teardown: Note what we expect

Uškodilo jim použití tuhého lepidla, které velmi stěžuje výměnu baterie, nedostupnost manuálu či návrat ke skleněným zádům. iFixit například označil výměnu displeje za doslova „otřesný proces“. Jediným pozitivem, na který technici přišli, je použití standardních křížových šroubků, které nevyžadují investici do specializovaných šroubováků. To je ovšem pro získání lepšího hodnocení málo.

Samsung Galaxy S22 and S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra a Galaxy S22 po odstranění zadního krytu

Zařízení od Samsungu se kvůli své obtížné opravitelnosti umístila za největšími rivaly. Takový iPhone 13 Pro dosáhl na hodnocení šest bodů z deseti, stejně jako Google Pixel 5a. Absolutní jedničkou co se opravitelnosti týče je podle iFixit FairPhone 4, který získal známku maximálních deset z deseti. Jestli se ale někdy dočkáme jednoduché opravy u vlajkových modelů velkých značek, to není vůbec jasné.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku