Galaxy S21 FE v kompletním úniku. Známe výbavu i evropskou cenu

galaxy S21 fe

Už jen něco málo přes dva týdny nás dělí od odhalení odkládaného a dlouho očekávaného smartphonu Samsung Galaxy S21 FE. Samsung si dlouho nebyl jistý, zda jej vůbec posílat na trh, či nikoliv, nakonec se rozhodl pro první variantu s tím, že ke slavnostní premiéře by mělo dojít na začátku ledna v rámci veletrhu CES. Na internetu se mezitím objevila spousta tiskových snímků i soupisu parametrů, takže pokud nemáte rádi překvapení, dál nečtěte.

Galaxy S21 FE: větší než základní Galaxy S21, menší než varianta Plus

Chystaná novinka má s téměř ročním zpožděním navazovat na letošní jarní sourozence z řady Galaxy S21. S nimi bude sdílet část designu, byť jejich ikonický fotomodul převezme jen zčásti. Bude stále vypadat jako obdélník se zakulacenými protilehlými rohy, ovšem už nebude vycházet z boku telefonu, ale bude pouze „přilepený“ na plastová záda. Kvalita zpracování by nicméně měla být na velmi vysoké úrovni, o čemž svědčí i deklarovaná odolnost splňující krytí IP68.

galaxy S21 fe 2

Co se týče velikosti, má Galaxy S21 FE stát někde mezi základním Galaxy S21 a variantou Plus. Displej bude mít úhlopříčku 6,4“, což se podepíše na fyzických rozměrech 155,7 × 74,5 × 7,9 mm, hmotnost telefonu pak má být 170 gramů. Plochý zobrazovač bude typu AMOLED 2X a nabídne Full HD+ rozlišení a maximální obnovovací frekvenci 120 Hz.

Dvakrát optická stabilizace

V průstřelu displeje najdeme 32Mpx selfie kamerku se světelnosti f/2.2 a fixním ostřením, sestavu fotoaparátů na zadní straně budou tvořit následující tři členy:

  • Hlavní 12Mpx kamerka se světelností f/1.8, optickou stabilizací a duálním fázovým ostřením
  • Širokoúhlý 12Mpx fotoaparát se světelností f/2.2
  • 8Mpx teleobjektiv s 3× optickým přiblížením, optickou stabilizací a clonovým číslem f/2.4

s21 fe

Srdcem telefonu se stane loňský vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 888 (na vybraných trzích možná Exynos 2100), do nabídky se dostanou dvě paměťové varianty – 6/128 a 8/256 GB. Galaxy S21 FE tak nebude postrádat ani výkon, ani veškerou bezdrátovou konektivitu v čele s 5G. Bezdrátově bude možné telefon i nabíjet, stejně tak bude možné se o energii bezdrátově podělit. Akumulátor v těle má disponovat kapacitou 4 500 mAh.

Galaxy S21 FE půjde na trh ve čtyřech barevných variantách – černé, bílé, zelené a levandulové; u všech zřejmě Samsung použije matná záda. Do telefonu má být nahraný Android 12, což znamená, že podle současné aktualizační politiky Samsungu má být „upgradovatelný“ až na Android 15.

Známe evropské ceny

Samsung Galaxy S21 FE půjde do prodeje pravděpodobně ještě v průběhu ledna. Jeho cenu prozradila irská mutace oficiálního obchodu Samsungu, podle které by měla varianta 6/128 GB přijít na 769 EUR (asi 19 400 korun), zatímco konfigurace 8/256 GB má stát 839 EUR (asi 21 200 korun).

samsung galaxy s21 fe store 2 sc

samsung galaxy s21 fe store 1 scTo bohužel není tak agresivní cena, jakou loni Samsung nasadil u Galaxy S20 FE, nezbývá než doufat, že se do odhalení tato čísla hnou ještě o něco směrem dolů.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku