Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Galaxy S20 umí nahrávat video v 8K rozlišení. Kolik místa zabere minuta záznamu?

Galaxy S20 umí nahrávat video v 8K rozlišení. Kolik místa zabere minuta záznamu?

Video v rozlišení 8K. Pro mnohé zbytečnost, pro zbytek příprava na budoucnost s velkým množstvím pixelů. Samsungu se však v tomto nedá upřít prvenství, které mu už nikdo nevezme. Model Nubia Red Magic 3 sice dokázal nahrávat video v rozlišení 8K, ale jen při 15 fps. Řada Galaxy S20 stejné rozlišení zvládá při filmových 24 fps (7680 × 4320 px). K takovému rozlišení je potřeba zhruba 33 milionu pixelů a kvůli tomu stoupá také datová náročnost. Zas tak velký rozdíl oproti 4K to ale není.

Samsung Galaxy S20 cam
Řada Galaxy S20 dokáže nahrávat video v rozlišení až 8K. Úložiště to pocítí, ale ne tak výrazně, jak se čekalo.

Nepřehlédněte8K rozlišení: telefony se ho naučí už letos, na filmy si ale ještě počkáme

Oficiální čísla Samsungu hovoří tak, že minuta natáčení v 8K (v HEVC kodeku) vás bude stát zhruba 600 MB z úložiště. Video v rozlišení 4K na modelu Galaxy S10 zabere zhruba 350 MB. V porovnání je tedy 8K logicky náročnější, ale rozdíl oproti 4K videu není tak výrazný, jak se mohlo na první pohled zdát. Nahrávání videa na maximální rozlišení bude u modelů řady Galaxy S20 limitováno na 5-ti minutové záběry. Čistě teoreticky byste na vnitřní, 128GB, úložiště mohli nahrát zhruba 3,5 hodiny 8K videa, u 4K rozlišení byste skončili u hranice 6 hodin.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments