Redakce nizozemského webu LetsGoDigital objevila dvojici zajímavých patentů podaných Samsungem. První z nich mluví o možnosti zabudovat do telefonu spektrometr – zařízení, které dokáže opticky analyzovat chemické složení objektů a jejich další vlastnosti. Samsung přitom doslova zmiňuje, že patentovaná technologie už byla dostatečně miniaturizována pro to, aby ji bylo možné skutečně do smartphonu zabudovat.

Novinka by měla umět analyzovat například množství cukru v potravinách, vlhkost objektu, ale také třeba srdeční tep. Samotný koncept obsažení spektrometru v telefonu není úplně nový, poprvé ho na CES 2017 prezentovala na experimentálním přístroji čínská firma. Samsung by se ale stal prvním výrobcem, který by tento přístroj osadil do komerčně prodávaného smartphonu.

Samozřejmě není jisté, že novinka zamíří do Samsungu Galaxy S11. Vzhledem k tomu, že představení je ale pořád ještě daleko a technologie je podle všeho připravená, není to nic nerealistického.
Dokovací stanice s projekcí hologramů
Druhou zajímavostí objevenou kolegy z LetsGoDigital je schopnost telefonu promítat hologram. Patent zmiňuje široké možnosti kombinace s dalším příslušenstvím, včetně například palubní desky vozu. Jako nejzajímavější se však jeví jakási dokovací stanice, v níž by se smartphone zároveň nabíjel.
Schopnost telefonu promítat hologram vychází ze zcela bezrámečkového designu displeje, který je taktéž součástí patentu. To mimochodem podle všeho znamená, že se počítá s integrací selfie kamerky pod displej.

Právě zaoblené hrany displeje umožní v kombinaci s odrazovými prvky dokovací stanice vytvořit hologram, který umožní promítat řadu informací. Sloužit by měl například pro notifikace, zobrazení různých widgetů hudby a podobně. Samozřejmě by mělo být taktéž možné promítat 3D objekty.
V této souvislosti Samsung zmiňuje, že získal „průlomovou technologii“, která mu umožňuje převést 2D snímky na 3D obraz. Tím by se vyřešila nutnost spoléhat se na předem vytvořený obsah třetích stran.
Počítá se i s aktivním ovládáním zobrazeného hologramu, což by mělo být možné činit gesty ve vzduchu i dotyky na obrazovce. Obraz by měl reagovat na vaši blízkost a orientaci vůči telefonu tak, aby byl stále dobře viditelný a údaje na něm čitelné.