Domů » Bleskovky » Galaxy Note7 na nových fotografiích: Odhalují funkce čtečky oční duhovky

Galaxy Note7 na nových fotografiích: Odhalují funkce čtečky oční duhovky

2. srpna představí Samsung svůj nový tabletofon Galaxy Note7, který má být inovativní hned v několika směrech – oproti všem předchozím generacím má dostat oboustranně zakřivený displej, voděodolnost, oboustranné USB-C a také čtečku oční duhovky. Jak bude fungovat, odhalují následující dva obrázky.

Stejně jako u smartphonů Microosft Lumia 950 a 950 XL bude nutné držet telefon ve vymezené vzdálenosti od hlavy, zhruba 25 až 35 cm, přičemž uživatel bude muset navíc hlídat, aby se odraz jeho očí nacházel ve dvou kruzích při horní hraně displeje. Samotné odemknutí má proběhnout v horizontu jedné vteřiny, ovšem za předpokladu správné vzdálenosti a natočení telefonu před obličejem.

Pokud se rozpoznání nezdaří, stále existují alternativní možnosti odemknutí – zadání PIN, nakreslení zamykacího znaku, a možná i nasnímáním otisku prstu; oválné domovské tlačítko se pod displejem stále nachází, takže snímač prstů patrně nebude chybět. Každá z technologií má svá pro a svá proti – v neprospěch čtečky duhovky hovoří nutnost přesného pozicování telefonu vůči hlavě, a tudíž nemožnost jeho pohodlného odemknutí, pokud například leží na stole.

Samsung Galaxy Note 7

Samsung Galaxy Note7 bude údajně možné zakoupit okamžitě po jeho představení, tedy 2. srpna. Důvod je prostý – tři dny na to začínají letošní letní olympijské hry, jichž je Samsung sponzorem, a určitě bude chtít tuto sportovní událost využít k propagaci své žhavé novinky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. nejak moc nevidim prinos skeneru duhovky oproti skeneru otisku prstu…nez ten telefon clovek spravne „nastavi“kolmo k ocim, tak urcite uplyne relativne dlouha doba…navic, pokud ten snimac pojede nonstop (coz asi pojede, aby se nemuselo pokazde mackat tlacitko), tak to bude dalsi zbytecny zrout energie…

  • Pro probouzení je to pravda na nic, ale jako doplněk při užívání, kdy aplikace bude potřebovat autorizaci a ta se ti provede prakticky automaticky (asi to při ovládání máš před obličejem), protože to na tebe mrkne skenerem a ty pro to nemusíš dělat nic (honit čtečku vzadu, dole, apod.), proč ne. Ale je pro to potřeba API od OS, aby se to dalo integrovat do aplikací. Že si to někam dá Samsung není moc přínosem.

  • pat (neregistrovaný)

   Zima, rukavice.
   Odomknes a cez hlasoveho asistenta vytocis hovor

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).