Domů » Bleskovky » Galaxy Note 2: Funkce Multi-window zatím není dostupná na všech ROM

Galaxy Note 2: Funkce Multi-window zatím není dostupná na všech ROM

Mám za to, že řada z nás (a nejen potenciálních zájemců) se zájmem sleduje vývoj ohledně Samsugu Galaxy Note 2 N7100/N7105 (LTE varianta). Je k dispozici řada efektních videí, kde jsou předváděny všemožné funkce a vychytávky, kterými tento stroj má (či bude) disponovat. K nám do Česka stroj jistě brzy dorazí, ve světě se již v několika regionech prodává. V této souvislosti si dovolím upozornit na zajímavost, která souvisí s nejnovějším promo videem přímo od Samsungu, které přehledně a marketingově velice zajímavě předvádí řadu funkcí SGNote 2, přičemž jemný důraz je kladen na funkci multi-window.

Multi-window umožňuje při práci s aplikacemi a S-Penem rozdělit displej na dvě části (podobně jako u Galaxy Note 10.1) a ve spolupráci s S-Penem provádět další akce mezi těmito dvěma pracovními poli, či vytáhnout na obrazovku plovoucí okno s běžící aplikací. Tato funkcionalita byla na videu předváděna na stroji s korejským firmware. Zajímavostí ovšem je, že na v Evropě prodávaných strojích (do verze firmware OXXALIE) obrazovku nerozdělíte, protože v tomto firmware (buildu ROM) funkce není implementována (respektive silně pochybuji že je tam, ale je softwarově blokována). Takže kdo si stroj nyní koupí a má popsanou verzi, bude mačkat dlouze Back tlačítko zbytečně, split-screen režim se nedostaví.

Galaxy Note 2 multi-window

Tato věc jde dle diskuzí spustít na korejském a hongkongském provedení, a to od buildu ROM OXXALIH a vyšším. Já na tuto verzi ROM ale nikde nenarazil, na SamMobile taktéž nejsou zalistovány. Sám mám Galaxy Note 2 z Francie, #OXXALIE a multi-window nejedou. Takže ať případný kupující není zklamán. Nic nevadí, funkce bude jistě brzy doplněna formou update OTA / Kies, či pro nadšence rootu a vlastních kustomizací flaší souboru přes ODIN. V Nizozemsku už se například objevila aktualizace na novou verzi ROM (NL100XXALJ1), která podporu multi-window přidává.

Zpráva byla odeslána prostřednictvím formuláře pro uživatelské bleskovky.
Pojďte s námi tvořit SmartManii a zapojte se také.

hewlett

4 komentářů

 1. B17S (neregistrovaný)

  Toto video více představuje Multi Window /time 2:03/

  [odkaz]

 2. marcoama (neregistrovaný)

  Galaxy Note Tab 10.1 je co? Správné má být tablet Samsung Galaxy Note 10.1, kde tato funkce funguje;)

 3. Jan Skrobik (neregistrovaný)

  Vypada to dobre. Pripomina mi to dve okna na W8. Co na to rekne baterka?

 4. norcoml (neregistrovaný)

  Mam SGN2 z orange-u na Slovensku a funkcia multi-window mi funguje fantasticky :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).