Galaxy Note 2: Funkce Multi-window zatím není dostupná na všech ROM

Mám za to, že řada z nás (a nejen potenciálních zájemců) se zájmem sleduje vývoj ohledně Samsugu Galaxy Note 2 N7100/N7105 (LTE varianta). Je k dispozici řada efektních videí, kde jsou předváděny všemožné funkce a vychytávky, kterými tento stroj má (či bude) disponovat. K nám do Česka stroj jistě brzy dorazí, ve světě se již v několika regionech prodává. V této souvislosti si dovolím upozornit na zajímavost, která souvisí s nejnovějším promo videem přímo od Samsungu, které přehledně a marketingově velice zajímavě předvádí řadu funkcí SGNote 2, přičemž jemný důraz je kladen na funkci multi-window.

Multi-window umožňuje při práci s aplikacemi a S-Penem rozdělit displej na dvě části (podobně jako u Galaxy Note 10.1) a ve spolupráci s S-Penem provádět další akce mezi těmito dvěma pracovními poli, či vytáhnout na obrazovku plovoucí okno s běžící aplikací. Tato funkcionalita byla na videu předváděna na stroji s korejským firmware. Zajímavostí ovšem je, že na v Evropě prodávaných strojích (do verze firmware OXXALIE) obrazovku nerozdělíte, protože v tomto firmware (buildu ROM) funkce není implementována (respektive silně pochybuji že je tam, ale je softwarově blokována). Takže kdo si stroj nyní koupí a má popsanou verzi, bude mačkat dlouze Back tlačítko zbytečně, split-screen režim se nedostaví.

Galaxy Note 2 multi-window

Tato věc jde dle diskuzí spustít na korejském a hongkongském provedení, a to od buildu ROM OXXALIH a vyšším. Já na tuto verzi ROM ale nikde nenarazil, na SamMobile taktéž nejsou zalistovány. Sám mám Galaxy Note 2 z Francie, #OXXALIE a multi-window nejedou. Takže ať případný kupující není zklamán. Nic nevadí, funkce bude jistě brzy doplněna formou update OTA / Kies, či pro nadšence rootu a vlastních kustomizací flaší souboru přes ODIN. V Nizozemsku už se například objevila aktualizace na novou verzi ROM (NL100XXALJ1), která podporu multi-window přidává.

Zpráva byla odeslána prostřednictvím formuláře pro uživatelské bleskovky.
Pojďte s námi tvořit SmartManii a zapojte se také.

Autor článku
hewlett
image/svg+xml
+

Kapitoly článku