Galaxy Note 10.1 vybalen: Finální verze má 2 GB RAM a quad-core CPU

Na korejském serveru BravePost se objevilo několik fotografií prodejní verze tabletu Samsung Galaxy Note 10.1, který by měl být oficiálně představen 15. srpna (první premiéry se dočkal už na MWC v Barceloně, od té doby ale Samsung celkem výrazně upravil design i hardwarové parametry). Finální verze se bude moci pochlubit quad-core procesorem Exynos 4412 s taktem 1,4 GHz pro každé jádro, 2 GB operační paměti RAM, 5Mpx fotoaparátem a 7 000 mAh akumulátorem.

   

Tablet dorazí na pulty obchodů s Androidem 4.0.4, který bude doplňovat uživatelské prostředí TouchWiz 4. generace. Později se počítá s uvolněním aktualizace na Android 4.1 “Jelly Bean”. Mějme ale na paměti, že pro korejský trh mají zařízení od Samsungu často upravené parametry, proto není vyloučeno, že evropská varianta Galaxy Note 10.1 bude mít mírně odlišnou výbavu.

   

Součástí balení bude také speciální pero S Pen, které bude možné zasunout do těla tabletu. Vzhledem k tomu, že je na jedné z fotografií zachycena telefonní obrazovka, dá se očekávat, že tablet bude vybavený slotem na SIM kartu a kromě datových přenosů a textových/MMS zpráv zvládne i telefonní hovory.

V souvislosti s blížícím se uvedením na trh Samsung uvolnil novou reklamu, která vyzdvihuje klíčové funkce nového tabletu. Informace o ceně a dostupnosti v České republice zatím nemáme k dispozici, ale jakmile se k nám dostanou, budeme vás informovat.

 

Zdroj

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku