Domů » Bleskovky » Futuristický elektroskútr od BMW míří do výroby. Ujede 130 km na jedno nabití

Futuristický elektroskútr od BMW míří do výroby. Ujede 130 km na jedno nabití

Možná jste v uplynulých letech zaznamenali, že BMW pracuje na elektrickém skútru pro městský provoz. V loňském roce jsme konečně mohli obdivovat koncept BMW CE 04 a nyní BMW oznámilo, že tento stroj skutečně zamíří do výroby.

BMW CE 04 4
BMW CE 04

Produkční verze je až překvapivě podobná svému loňskému konceptu. V hlavní roli jsou zde ostré tvary, oranžové akcenty a letmo uchycené zadní kolo. Nový elektroskútr vypadá velmi futuristicky.

The new BMW CE 04 – Powerful and Energetic

Převážně městskému použití odpovídá i maximální dojezd 130 km. Baterie má kapacitu 8,9 kWh a maximální výkon dosahuje k 31 kW. Spolu s maximálkou 120 km/h jsou to parametry, které slibují zábavnou jízdu po městě i jeho okolí.

Moderní skútr nabídne také množství technologií. Nechybí stabilizační trojice ASC, DTC a ABS nebo 10,25″ TFT displej pro navigaci a spolupráci se smartphonem. Pro telefon je k dispozici také speciální přihrádka s nabíjecím USB-C portem.

BMW CE 04 5
I produkční verze vypadá velmi futuristicky

Ačkoliv už předchozí futuristický skútr BMW C Evolution nebyl vůbec špatný, širšímu rozšíření mezi uživatele patrně zabránila vysoká cenovka atakující 400 000 Kč. BMW oficiální ceny ani termín vypuštění nového skútru na trh zatím neoznámilo, lze ale očekávat, že cena bude u nového modelu posazena ještě výše.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

8 komentářů

  1. Proč ten bulvární nadpis, že stojí majlant, když se v textu dozvíme, že cenu neznáte?

  2. Z toho scooteru neni ve videu vidět skoro nic.

  3. Můj skútr stál pod 80k a dojede až 300km na jedno napití!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).