Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Foxconn je připraven přesunout výrobu iPhonů z Číny, bude-li to nutné

Foxconn je připraven přesunout výrobu iPhonů z Číny, bude-li to nutné

Obchodní válka mezi USA a Čínou vyústila ve výrazném omezení podnikání společnosti Huawei. Logicky je nyní očekávaná reakce Číny, která by mohla recipročně rozhodnout například o zákazu výroby iPhonů na svém území, Tento krok je však považován za méně pravděpodobný, Čína by se připravila o velké zisky a ztratila by spoustu pracovních míst. Pokud by však k podobnému rozhodnutí došlo, dvorní montovna jablečných zařízení Foxconn je tuto situaci byla připravena.

Foxconn je připraven přesunout výrobu iPhonů z Číny, bude-li to nutné
Foxconn je připraven přesunout výrobu iPhonů z Číny, bude-li to nutné

Čtvrtina produkce Foxconnu již nyní pochází zpoza čínských hranic, firma je navíc připravena v případě potřeby zajistit přesun výroby zařízení pro americký trh do jiných zemí, např. Indie. Foxconn zatím vyčkává na vývoj obchodní války, v případě její eskalace může přesun mimo Čínu proběhnout takřka okamžitě. Rozhodnutí může padnout přímo z centrály Apple, pokud např. dojde k výraznému zvýšení dovozních cel z Číny, což by mělo za následek zdražení iPhonů na americkém trhu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments