Domů » Bleskovky » Fototelefon Oppo N1 netradičně nabídne dotykovou plochu na zadní straně

Fototelefon Oppo N1 netradičně nabídne dotykovou plochu na zadní straně

Společnost Oppo tento týden představila svůj přírůstek do rostoucí kategorie fototelefonů. Hlavní devizou modelu N1 bude 13Mpx fotoaparát s „Owl“ (sova) technologií umožňující pořizování kvalitních fotografií i za horších světelných podmínek a chybět nebude ani xenonový blesk. Další specifikace zatím nejsou známy, více bychom se však měli dozvědět během září letošního roku. Nové informace výrobce pomalu pouští do světa a podle těch nejnovějších by se na zadní straně Oppo N1 měl nacházet dotykový panel.

 
Úsměvná kampaň: nápis na fotografii můžeme přeložit jako: „nesahejte pouze na předek, záda jsou také zajímavá“

Toto řešení je známé třeba z handheldu Playstation Vita, u telefonů se ale dosud nepoužívalo. Několik patentů týkajících se této technologie si v minulosti zaregistroval Google a chystaný Nexus by se touto funkcí mohl také pyšnit, o tom však prozatím můžeme jen spekulovat. Nakolik bude dotykový panel na zádech použitelný v praxi je otázkou. Mohl by třeba sloužit během focení k rychlému nastavování některých parametrů nebo k přetáčení videa tahem zleva doprava. Uvidíme, co nám na toto téma při představování modelu N1 poví samotný výrobce.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Diskuze k článku

  1. Deaktivovaný účet (01.2013)

    Dotekovou plošku na zádech už použila Motorola, takže „telefonů se ale dosud nepoužívalo“ není úplně pravdivé. Je otázkou, jak to bude fungovat, u Motoroly mi to moc praktické nepřišlo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).