TOPlist

Fotoaparáty chystaného iPhonu 15 budou opět trhat rekordy, dodavatelem je Sony

iPhone 14 Pro Rear Camera

Mobilní fotografie v poslední době zažívá nevídaný rozmach a v čele pelotonu se nachází Apple se svými iPhony. Ačkoli se v nejedné kategorii jistě najde zdatnější konkurent, pokud dojde na univerzálnost a spolehlivost, nemůže se s telefony s nakousnutým jablíčkem ve znaku měřit prakticky nikdo. Podle posledních informací japonského serveru Nikkei se zdá, že Apple dělá vše pro to, aby tomu tak bylo i nadále.iPhone 14 Pro recenzeNepřehlédněte

Recenze iPhone 14 Pro: design už trochu nudí, výbava je opět špičková

Chystaná příští generace s pravděpodobným jménem iPhone 15 údajně dostane prvotřídní fotosenzory přímo od Sony, které na rozdíl od konkurenčních řešení zdvojnásobují saturaci signálu v každém pixelu, což jim umožní zachytit více světla a zabránit tak podexponování či přeexponování výsledku. Nikkei tvrdí, že díky tomu bude moci iPhone 15 například zhotovit lepší fotografii obličeje, pokud se za fotografovanou osobou bude nacházet silný zdroj světla. Technologie Sony totiž fotodiody a tranzistory odděluje do separátních vrstev, díky čemuž se na senzor fyzicky vleze více fotodiod.

Mimochodem, vůbec nejvyšší počet megapixelů a aktuálně nabízí nedávno recenzovaný model Xiaomi 12T Pro, u kterého najdete 200Mpx snímač, a také Infinix Zero Ultra, který jsme rovněž podrobili redakčnímu testu.

Prozatím není jasné, zda fotočip od Sony nasadí Apple do všech fotoaparátů, nebo si jej vyhradí pouze pro ten hlavní. Stejně tak je otázkou, zda nevyhradí prvotřídní fotoaparáty pouze pro dražší modely, přičemž do těch základních umístí jiné.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku