Fotoaparát integrovaný do stylusu? I to by mohl nabídnout Galaxy Note 10

Ilustrační obrázek

Poznávacím znamením smartphonů Samsung Galaxy Note je jednoznačně stylus S Pen. Ten loňský přinesl inovaci v nabíjení a v možnosti ovládat na dálku některé funkce telefonu, ten letošní by mohl dostat ještě další funkci navíc.

Stylus s integrovaným fotoaparátem

Samsung si u amerického patentového úřadu (USPTO) nechal zaregistrovat stylus, jehož součástí je fotoaparát. Korejský gigant patrně neuvažuje o přesunu hlavního fotoaparátu mimo tělo telefonu, avšak do pera by mohl umístit selfie kamerku. Její absence na přední straně by pak umožnila natáhnout displej až k hornímu okraji telefonu bez nutnosti vymýšlet výřezy nebo otvory.

blank

Podle patentu má světlo dopadat přes hranol a sérii čoček umístěných po délce stylusu na fotočip. Pod tímto modulem se pak má nacházet akumulátor (kapacitátor) a elektronika zajišťující bezdrátovou komunikaci s telefonem. Na těle stylusu pak má přibýt tlačítko pro ovládání fotoaparátu, a to jak pro pořizování fotografií, tak pro digitální zoom.

Samozřejmě jako vždy se jedná pouze o patentovou přihlášku, která se nemusí dočkat naplnění. Přeci jen telefony Galaxy Note jsou prezentovány spíše jako manažerské a tato funkce spíše cílí na mladé „selfíčkáře“.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku