Domů » Bleskovky » Fotoaparát integrovaný do stylusu? I to by mohl nabídnout Galaxy Note 10

Fotoaparát integrovaný do stylusu? I to by mohl nabídnout Galaxy Note 10

Poznávacím znamením smartphonů Samsung Galaxy Note je jednoznačně stylus S Pen. Ten loňský přinesl inovaci v nabíjení a v možnosti ovládat na dálku některé funkce telefonu, ten letošní by mohl dostat ještě další funkci navíc.

Stylus s integrovaným fotoaparátem

Samsung si u amerického patentového úřadu (USPTO) nechal zaregistrovat stylus, jehož součástí je fotoaparát. Korejský gigant patrně neuvažuje o přesunu hlavního fotoaparátu mimo tělo telefonu, avšak do pera by mohl umístit selfie kamerku. Její absence na přední straně by pak umožnila natáhnout displej až k hornímu okraji telefonu bez nutnosti vymýšlet výřezy nebo otvory.

Podle patentu má světlo dopadat přes hranol a sérii čoček umístěných po délce stylusu na fotočip. Pod tímto modulem se pak má nacházet akumulátor (kapacitátor) a elektronika zajišťující bezdrátovou komunikaci s telefonem. Na těle stylusu pak má přibýt tlačítko pro ovládání fotoaparátu, a to jak pro pořizování fotografií, tak pro digitální zoom.

Ilustrační obrázek
S-Pen u Samsungu Galaxy Note 9

Samozřejmě jako vždy se jedná pouze o patentovou přihlášku, která se nemusí dočkat naplnění. Přeci jen telefony Galaxy Note jsou prezentovány spíše jako manažerské a tato funkce spíše cílí na mladé „selfíčkáře“.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. To není špatnej nápad, aspoň by nebyla v displeji ta hnusná díra.

 2. A kde jste vzali, že by mělo jít o selfie kameru? Je to nelogické. Hledáček stejně bude smartphone a smartphone v jedné ruce a stylus v druhé znamená, že se nikdo nebude koukat do kamery, což pro selfie není loc dobré. Já bych to spíše viděl na rychlé focení čehokoliv.

 3. Je smutné,že přední kamera byla primárně určena pro videohovory které byly v té době skoro technicky-datovými tarify-cena,rychlost nerealizovatelné.Tak na co jiného ji využít,aby se mohli hloupí pozéři fotit a dávat své zpitvořené ksichty na facebook.Smutné.Nemyslíte?

 4. Jsem rád, že Samsung přichází i s jinou alternativou, než jsou průstřely, výřezy a kapky a pod. Zejména u exkluzívní řady note je to nezbytnost, tuto řadu používají zejmena uživatelé, pro které selfie nejsou důležité a ani natáčení videa z přední kamery nemá žádnou prioritu. Konečně rozumný koncept.

 5. Konečně geniální řešení, stačí jen povysunout stylus (mohl by se přesunout do horní části) a selfie kamerka by byla na světě. Stylus by ve foto módu mohl být bezdrátově napájen z telefonu, takže netřeba nějaké extra baterie uvnitř. Po vysunutí by měl funkci normálního stylusu. To se mi hódně líbí a myslím, že jde o nejlepší řešení přední kamerky vs. notch, díra, celý výsuvný mobil, elektrické mechanismy, druhé displeje a podobný složitý krávoviny…jen to tedy bude doménou Galax Note, protože jiný foun stylus nemá:)

  • Kvůli selfie to nepotřebuješ, ale pro videohovory je to vcelku nutnost. Aku v S-Penu již je (např. pro vzdálenou spoušť.

  • Videohovory jsou vlastně takový selfie timelapse. A je velký rozdíl, když baterie napájí dálkovou spoušť nebo celý modul fotoaparátu. Pochybuji, že by to ta integrovaná baterie zvládla déle, než na pár fotek.

  • Uf:) A proto se bavíme o umístění kamery do horní části stylusu, aby jsi ji jen vycvakl a nechal stylus dál ve slotu-napájen;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).