Domů » Bleskovky » Fotky na Instagram nahrajete z prohlížeče. Funkce se aktuálně testuje

Fotky na Instagram nahrajete z prohlížeče. Funkce se aktuálně testuje

Populární sociální síť Instagram dlouhou dobu funguje primárně na obrazovkách chytrých telefonů. Ačkoli v průběhu času udělala několik kompromisů směrem k notebookům a počítačům, stále se v klasickém prohlížeči dočkáte značně omezené verze. Nyní se zdá, že by pro Instagram mohl v této oblasti nastat průlom.

instagram unsplash
Instagram bude z prohlížeče zase o něco použitelnější

Na novou funkci upozornil uživatel Matt Navarra. Ten si povšimnul, že v desktopové verzi Instagramu přibylo tlačítko pro přidání nové fotky, což až doposud nebylo možné, alespoň ne přímo ze stránek fotografické sociální sítě. Mluvčí Facebooku skutečnost následně potvrdil serveru Android Central.

instagram create from desktop 1
Instagram dostane v desktopové verzi možnost přidat příspěvek

Instagram aktuálně testuje u některých uživatelů přidávání příspěvků se základními možnostmi editace, jako je ořez či možnost aplikace základních filtrů.

Na rozdíl od chytrého telefonu ale nemůžete ze stránek pořídit nový snímek například skrze webkameru, ale jste omezeni pouze na nahrávání fotografií již uložených na vašem disku.

Kdy se dočkáme širokého uvolnění mezi všechny uživatele Instagramu, prozatím není jasné. Aktuálně je nová funkce přidání příspěvku skrze desktopový prohlížeč dostupná pro vybranou testovací skupinu.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Přes webový prohlížeč a obecně známou „berličku“ šlo nahrávat foto z desktopu už dávno. I tak ale, pokud to bude možné bez dalších zkratek, to určitě ulehčení a zjednodušení bude.

    • ale že by to přes ten hack/rozšíření fungovalo nějak dobře se říci nedá. Ofiko podpora ze strany IG bude rozhodně lepší

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).