Domů » Bleskovky » Fotky Google jsou chytřejší, pomohou vám se špatně orientovanými fotografiemi

Fotky Google jsou chytřejší, pomohou vám se špatně orientovanými fotografiemi

Pokud používáte k ukládání svých fotografií cloudovou službu Fotky od Google, můžete nyní využívat nové užitečné funkce. Kromě takzvaných „throwbacks,“ tedy vybraných fotografií z minulosti, které mají připomenout příjemné zážitky, se aplikace naučí rozeznávat fotografie, které jsou špatně orientované a doporučí jejich otočení do správné polohy. K hromadnému přetočení stačí stisk jednoho tlačítka.

google_photos

K novým funkcím pak patří také procházení alb a identifikace osob, které jsou na fotkách. Na základě toho vybere oblíbené osoby a bude je zobrazovat v popředí. Photos také nakouknou do vašich videí, kde se pokusí vysledovat nejlepší krátkou část, kterou pak vystřihnou a připraví ke sdílení. Znamená to však opět nechat Google nahlédnout hlouběji do vašich archivů.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).