Domů » Bleskovky » Fotíte rádi? Google nabídne vaše fotografie jako tapety pro Android a Mac

Fotíte rádi? Google nabídne vaše fotografie jako tapety pro Android a Mac

Kromě premiéry smartphonů Pixel a Pixel XL (preview) jsme se od Googlu dočkali uvedení jednoduché mobilní aplikace s názvem Tapety. Její hlavní úlohou je okořenit pracovní plochy smartphonu o vždy čerstvou tapetu dle zvoleného tématu či aktuální nálady. Aplikace při výběru obrázků čerpá z obsáhlé sbírky zahrnující převážně snímky z Google Earth a Google+. Kromě uživatelů operačního systému Android si mohou vybrané fotografie vychutnat také majitelé počítačů s macOS (OS X), pro které Google vydal spořič obrazovky (stáhnout zde).

google-wallpapers-photos

Mezi uživateli se aplikace velmi rychle ujala, o čemž mimo jiné svědčí téměř pět milionů instalací během prvních dní od publikace. Pro Google jde o poměrně zajímavou platformu, kterou se rozhodl dále rozvíjet za pomoci široké veřejnosti. Pokud se řadíte mezi kreativní jedince s láskou k fotografii, máte jedinečnou možnost, jak sebe a své snímky dostat na miliony aktivních zařízení po celém světě.

snimek-obrazovky-2016-11-29-v-20-08-33

První krokem k zařazení mezi tvůrce je povinná registrace do programu Google+ Create. Od autorů se očekává pravidelné přispívání do kolekcí s různou tématikou – kvalitně zvládnutá technika fotografie je brána za samozřejmost.

Tapety
Cena: zdarma

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).