Foťáky u řady Galaxy S22 mají funkci, kterou může konkurence závidět

Samsung Galaxy S22 Ultra 02

Samsung v minulém týdnu představil novou řadu smartphonů Galaxy S22 (první dojmy) s několika mezigeneračními vylepšeními. Kupředu se například posunuly schopnosti fotoaparátů, a to jak v oblasti hardwaru, tak i po softwarové stránce. Korejský gigant totiž navázal spolupráci s provozovateli nejznámějších sociálních sítí, aby v jejich aplikacích zpřístupnil některé nové funkce.

Skvělá zpráva pro uživatele Instagramu a TikToku

Většinou platí, že pokud použijete fotoaparát přímo v aplikaci sociální sítě, dostanete horší výsledek, než když pořídíte fotografii v nativní fotoaplikaci a teprve poté ji nasdílíte. U Galaxy S22 však nemusíte mít strach pořizovat fotografie napřímo v aplikacích Instagram, Snapchat a TikTok – všechny tři totiž dostávají podporu AI autofokusu, nočního módu, portrétního videa či funkce Super HDR. V těchto aplikacích můžete dokonce používat i 3× teleobjektiv.

Galaxy S22 Ultra

Není to první spolupráce Samsungu tohoto typu. Například řada Galaxy S10 exkluzivně uměla přímo z aplikace fotoaparátu sdílet fotografie do příběhů na Instagramu. Letošní novinky ale náruživé uživatele sociálních sítí a tvůrce obsahu potěší o poznání více.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku