Fossil a Razer vytvořily limitovanou edici chytrých hodinek speciálně pro hráče

Razer X Fossil Gen 6 7

Kvalitních chytrých hodinek s Wear OS není zrovna mnoho, o čemž svědčí postavení systému na trhu. S novou krví v podobě Samsungu ale chytá Wear OS druhý dech a tradiční výrobci chytrých hodinek se systémem od Googlu nechtějí zůstat pozadu. Americká značka Fossil vyrábí chytré hodinky už nějaký ten pátek a pro svůj další model se rozhodla vzít si na pomoc známou herní značku Razer.

Společnými silami vznikly hodinky Razer X Fossil Gen 6, které cílí na hráče a spojují decentní herní design od Razeru a hardwarové zkušenosti Fossilu. Po stránce výbavy se jedná o lehce oživený model Gen 6, které Fossil představil už loni v srpnu – těšit se tak můžeme na tělo odpovídající velikosti 44 mm s displejem o rozměru 1,28“, čipset Snapdragon Wear 4100+, 1 GB RAM, 8 GB vnitřní paměti, Bluetooth 5.0, GPS, NFC, kompas, výškoměr, senzor pro měření srdečního tepu a okysličení krve.

Razer X Fossil Gen 6 1
Razer X Fossil Gen 6

Baterie s kapacitou 300 mAh by měla vydržet až dva dny provozu a k ruce má i rychlé nabíjení, které slibuje dobít hodinky z 0 na 80 procent zhruba za 30 minut.

Razer X Fossil Gen 6 2
Razer X Fossil Gen 6

Razer hodinkám dodal dva vlastní 22mm silikonové řemínky, jeden v černé a druhý v typicky zelené barvě. Dále zasáhl Razer také do softwaru a připravil tři vlastní ciferníky a několik drobných vylepšení v duchu značky. Operačním systémem bude nejnovější Wear OS 3, kterého se dočkají i hodinky Fossil Gen 6 a Skagen Falser Gen 6 v rámci aktualizace.

Kromě chytrých hodinek pro hráče představil Fossil také designové chytré hodinky Skagen Falster Gen 6. Ty se mohou pyšnit naprosto stejnou výbavou jako v případě Fossil Gen 6 (jen bez vychytávek od Razeru), přičemž rozměr pouzdra je 42 milimetrů.

skagen falster gen 6 2
Skagen Falster Gen 6

Za zmínku stojí také barva pouzdra, která může být ve stříbrné, růžové, šedé či černé barvě, a hodinky budou také dostupné s řemínkem silikonovým, koženým či Milánským tahem.

skagen falster gen 6 1
Skagen Falster Gen 6

Zatímco Skagen Falster Gen 6 budou dostupné ještě v tomto měsíci za cenu 295 dolarů (cca 6 600 Kč bez DPH), Razer X Fossil Gen 6 budou skutečnou exkluzivitou – jejich cena bude 329 dolarů (cca 7 400 Kč bez DPH) a počet kusů bude omezen na 1337, jakožto pocta leetspeaku.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku