Domů » Bleskovky » Cestujete letadlem? Aplikace Flyover Country vám prozradí, co vše se kolem vás nachází

Cestujete letadlem? Aplikace Flyover Country vám prozradí, co vše se kolem vás nachází

Pokud často létáte a nejste zrovna příkladným zeměpiscem, možná ani nevíte, co je pod vámi a na co se z letadla koukáte. Navíc někdy nevidíte vůbec nic. Bujná mračna a špatné počasí vám kompletně znepříjemní cestování a zakryjí celý výhled. Vy se tak nemáte šanci ani pokochat fascinujícím pohořím, sluncem nasvícenými mraky a dalšími nádhernými scenériemi.

Nad tímto nešvarem dumal cestovatel Shane Loeffler, který, jak sám zmiňuje, často létá a rád pozoruje různorodost krajiny, která je několik tisíc kilometrů pod ním. Když se vracel ze Spojeného království do své rodné Minnesoty ve Spojených státech, hlavou mu proletěla myšlenka, a přišel tak se zajímavým nápadem, který by mohl tyto negativní prvky při cestování alespoň z části eliminovat.

Chytrá aplikace, která vám prozradí, co je pod vámi

Nápad byl prostý, vytvořit chytrou aplikaci pro telefon, která vám při letu letadlem naprosto přesně řekne, kde se nacházíte, co vidíte nebo byste měli vidět, a která vám zaznamená přesnou trasu letu. Loeffler je studentem geologie na univerzitě v Duluthu a jeho projekt dostal zelenou v podobě grantu, který má zajistit vývoj aplikace.

flyover_country_app

Zajímavostí na aplikaci Flyover Country je i fakt, že k fungování vám z velké části postačí samotné GPS, a vy si tak nemusíte kupovat drahé Wi-Fi připojení na palubě letadla nebo používat drahý mezinárodní internet. K tomu všemu aplikace spolupracuje s databází Wikipedie a jinými weby poskytujícími různé geologické inofrmace, které jsou uživateli zobrazovány u zajímavých míst, nad kterými se zrovna nachází.

Loeffler a jeho spolupracovnice Amy Myrbo, která mu s vývojem aplikace pomáhá, doufají, že aplikaci využijí jak vědci, tak obyčejní cestovatelé, kteří se chtějí tímto způsobem vzdělávat, a kteří chtějí lépe porozumět naší Zemi.

Flyover Country je bohužel v ranném stádiu vývoje a v současném stavu není zrovna dvakrát intuitivní. Aby byl uživatelský zážitek co nejlepší, prostředí potřebuje projít razantní proměnou. V nadcházejících dnech, měsících a letech by se však měla aplikace vylepšovat a lidem přinést celou řadu různých benefitů. A pokud vás krajina pod letadlem vůbec nezajímá a neletíte první třídou, alespoň vám aplikace zabije přebytečný čas při cestování ve špatném počasí.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments