Flightradar24 pro WP8 zobrazí virtuální pohled z okna kokpitu

Flightradar24 rozhodně patří mezi nepozoruhodnější aplikace nejen na mobilních platformách. Dokáže v jakémkoliv okamžiku sledovat a zobrazit aktuální polohu téměř libovolného letadla na zeměkouli. Přidejme si k tomu ještě možnost prohlížet podrobné informace o každém z nich a máme tu návod na parádní nástroj nejen pro fanoušky letectví.

    

Verze pro Windows Phone 8 nyní ale dostala významnou aktualizaci, která přináší další funkce, které Flightradar posouvají na zcela novou úroveň. První z nich už je sice dostupná na jiných systémech, přesto určitě stojí za zmínku. Jedná se o rozšířenou realitu, kdy můžete namířit fotoaparát telefonu na jakýkoliv letoun zrovna plující oblohou nad vaší hlavou a aplikace za pomocí senzorů přesně zjistí a zobrazí jeho typ, výchozí nebo cílovou destinaci a další informace.

 

Druhá novinka je o to významnější, že se poprvé objevila právě na systému Windows Phone 8, což u multiplatformních aplikací zatím rozhodně nebývá zvykem. Jmenuje se Cockpit View a za pomocí údajů o poloze letadla a satelitních snímků země dokáže simulovat pohled, který právě vidí pilot vybraného stroje, takže máte pocit, jako byste seděli přímo vedle něj.

Flightradar24 for Windows Phone 8

Flightradar24 můžete stahovat z Windows Phone Store za 62,49 Kč. Zkušební verze k dispozici není, ale tahle povedená aplikace za ty peníze tak jako tak rozhodně stojí.

-

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku