Domů » Bleskovky » Flightradar24 pro WP8 zobrazí virtuální pohled z okna kokpitu

Flightradar24 pro WP8 zobrazí virtuální pohled z okna kokpitu

Flightradar24 rozhodně patří mezi nepozoruhodnější aplikace nejen na mobilních platformách. Dokáže v jakémkoliv okamžiku sledovat a zobrazit aktuální polohu téměř libovolného letadla na zeměkouli. Přidejme si k tomu ještě možnost prohlížet podrobné informace o každém z nich a máme tu návod na parádní nástroj nejen pro fanoušky letectví.

    

Verze pro Windows Phone 8 nyní ale dostala významnou aktualizaci, která přináší další funkce, které Flightradar posouvají na zcela novou úroveň. První z nich už je sice dostupná na jiných systémech, přesto určitě stojí za zmínku. Jedná se o rozšířenou realitu, kdy můžete namířit fotoaparát telefonu na jakýkoliv letoun zrovna plující oblohou nad vaší hlavou a aplikace za pomocí senzorů přesně zjistí a zobrazí jeho typ, výchozí nebo cílovou destinaci a další informace.

 

Druhá novinka je o to významnější, že se poprvé objevila právě na systému Windows Phone 8, což u multiplatformních aplikací zatím rozhodně nebývá zvykem. Jmenuje se Cockpit View a za pomocí údajů o poloze letadla a satelitních snímků země dokáže simulovat pohled, který právě vidí pilot vybraného stroje, takže máte pocit, jako byste seděli přímo vedle něj.

Flightradar24 můžete stahovat z Windows Phone Store za 62,49 Kč. Zkušební verze k dispozici není, ale tahle povedená aplikace za ty peníze tak jako tak rozhodně stojí.

-

Miroslav Havlíček

8 komentářů

 1. mimonaut (neregistrovaný)

  Je to naprostá pecka, včera jsem koukal celý večer na letadla :)

 2. mceza (neregistrovaný)

  Moc pěkné, ale pro WP7.x by mohli vrátit alespoň tu původní aplikaci… :-(

 3. Lukas (neregistrovaný)

  To je paradni aplikace. Doufam, ze to na dalsi platformy dorazi co nejdrive.

 4. Aaron (neregistrovaný)

  Uaaa to je snad lepsi nez na wp7 nebo snad na windows mobile nebo snad… proste ucurkavam do plenek z tech vsech featur =-O

 5. Wert (neregistrovaný)

  Zvláštní souhra náhod. Radek Hulán na Twittru napíše o Flightradar24 pro WP8, že je cool, a druhý den se o téže aplikaci píše zde na SmartManii.

  • mimonaut (neregistrovaný)

   A není to tím, že ta aplikace právě vyšla a je opravdu cool?

   BTW se o ní psali i na různých zahraničních webech.. :-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *