Domů » Bleskovky » Fitbit potichu aktualizoval své hodinky. Starší modely se naučily měřit saturaci krve

Fitbit potichu aktualizoval své hodinky. Starší modely se naučily měřit saturaci krve

Některé hodinky značky Fitbit jsou vybavené hardwarem pro měření saturace krve kyslíkem (Sp02), avšak dosud nebyl aktivní. Uživatelé sítě Reddit si však v posledních dnech všimli, že jejich hodinky jim začaly poskytovat nové informace, což následně potvrdili i zástupci Fitbitu.

fitbit

Nenápadná aktivace této funkce proběhla na modelech Versa, Ionic a Charge 3, systém pro měření saturace krve používá červené a infračervené senzory. Údaje o kyslíku v krvi mohou napomoci při sledování zdravotních problémů, např. astmatu, srdečních chorob či spánkové apnoe. Hodinky Fitbit dosud zmíněné senzory používaly pro stanovení skóre spánku, nově lze na hodinkách zobrazit přímo graf změn saturace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Zatim nic. Možná je to jen US only? …

    • Podle fóra to nabíhá postupně. Spuštěno by mělo být v průběhu února. Taky jsem na to zvědavý…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).