Domů » Bleskovky » Firmware pro HomePod potvrzuje další užitečnou funkci iPhone 8

Firmware pro HomePod potvrzuje další užitečnou funkci iPhone 8

Apple by měl na začátku září představit zbrusu novž iPhone 8, který by měl disponovat speciální 3D kamerou se schopností rozpoznávat obličeje. Podle všeho by měla tato biometrická metoda identifikace osob nahradit dosavadní čtečku otisků prstů (Touch ID), protože Apple měl problém s vložením Touch ID do displejové části.

Cupertinská společnost před nedávnem vydala firmware pro chytrý reproduktor HomePod, který však odhalil spoustu zajímavých informací o iPhonu 8. Zdrojový kód firmwaru naznačuje, že iPhone 8 bude 3D kameru používat i k další sofistikované funkci.

Programátor Guilherme Rambo v kódu narazil na funkci s názvem TLAttentionAwarenessObserver. To vám asi samo o sobě moc neřekne, nicméně právě tahle funkce by měla fungovat tak, že pokud uživatel bude zrovna používat mobil, automaticky se ztiší notifikace. Jakmile přední kamera zachytí, že uživatel se dívá do displeje telefonu, v okamžiku, kdy přijde například zpráva, neozve se tradiční cinknutí, protože ji uživatel uvidí přímo na obrazovce.

Michaela Brázdilová

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments