Domů » Bleskovky » Firmware pro HomePod potvrzuje další užitečnou funkci iPhone 8

Firmware pro HomePod potvrzuje další užitečnou funkci iPhone 8

Apple by měl na začátku září představit zbrusu novž iPhone 8, který by měl disponovat speciální 3D kamerou se schopností rozpoznávat obličeje. Podle všeho by měla tato biometrická metoda identifikace osob nahradit dosavadní čtečku otisků prstů (Touch ID), protože Apple měl problém s vložením Touch ID do displejové části.

Cupertinská společnost před nedávnem vydala firmware pro chytrý reproduktor HomePod, který však odhalil spoustu zajímavých informací o iPhonu 8. Zdrojový kód firmwaru naznačuje, že iPhone 8 bude 3D kameru používat i k další sofistikované funkci.

Programátor Guilherme Rambo v kódu narazil na funkci s názvem TLAttentionAwarenessObserver. To vám asi samo o sobě moc neřekne, nicméně právě tahle funkce by měla fungovat tak, že pokud uživatel bude zrovna používat mobil, automaticky se ztiší notifikace. Jakmile přední kamera zachytí, že uživatel se dívá do displeje telefonu, v okamžiku, kdy přijde například zpráva, neozve se tradiční cinknutí, protože ji uživatel uvidí přímo na obrazovce.

Michaela Brázdilová

11 komentářů

 1. Biometricka kamera?? Tak to je super vec, hlavne kdyz vas oblicej bude naskenovany nekde na serveru Applu a jak uz byva pravidle, tak sem tam se nekdo do toho serveru dostane a je prus*r. Touch ID je bezpecnejsi podle me to vas nemuze porad snimat jako kamera ktera se ja urcite zapnout na dalku ale na TouchID dokud nedate prst se nic nestane

  • Bylo již několikrát potvrzeno, že problém nastal vždy ve chvíli, kdy bylo slabé heslo uživatele, viz kauza s nahými fotkami celebrit. Mimo to, 3D skener obličeje zachycuje daleko více detailů, než čtečka, takže je mnohem náročnější ji obejít. Ten skener samozřejmě nepojede 24/7, ale jen tehdy, pokud bude třeba (odemčení telefonu, potvrzení platby), jinak by baterka telefonu vydržela ani ne pár hodin.

 2. Jo tohle na androidu funguje už řadu let ,ale není to tak pohodlné jak se zdá.. Čtečka je čtečka a pravděpodobně bude rychlejší než rozpoznání obličeje.

 3. Mě se moc čtení obličeje nelíbí, už otisk prstu je dost ošemetnej. Mám z toho dost smíšený pocity :/ To znamená, že někde na serveru už bude kompletní identifikace uživatele. Otisk prstu, k tomu obličej, účet, tel. číslo. adresa. Co víc si přát. Ale z druhý strany, tomuhle systému už nikdo neuteče……stačí projít letištěm. Tomuhle polemizování už asi utekl čas. Takže vlastně můj komentář, je teď už o ničem. No nevadí :D :D

  • Pořád, radši dám všechny tyhle údaje do rukou Applu, než jediný z nich do rukou Googlu.

  • Vždyť Apple několikrát řekl, že otisky se nikam na server neposílají. Proto je v iPhone čip, kam se zašifrovaný otisk uloží a nikam se neposílá.

   • Tak, posílá se jen hash, kterému rozumí jen čip v TouchID. Pokud by došlo k úniku, máš někdo hromadu nesourodých znaků. Samozřejmě tomu tak bude i FaceID.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).