Domů » Bleskovky » Fire Phone komerčně selhal: Amazon na něm prodělal 170 milionů dolarů

Fire Phone komerčně selhal: Amazon na něm prodělal 170 milionů dolarů

Ani největší online obchod na světě není neomylný. Finanční výsledky Amazonu za uplynulé čtvrtletí odhalují již známý fakt, že telefon Amazon Fire Phone je velmi neúspěšný projekt, který na odpisech stál již 170 milionů dolarů.

  

Fire Phone je sice originálním přístrojem, který nabízí neobvyklé 3D prostředí, inteligentní pomocnici Firefly a úzké napojení na obchod a služby Amazonu; na druhou stranu přišel na dosti saturovaný trh s velmi sebevědomou cenou, omezeným obchodem aplikací a exkluzivitou pouze pro amerického operátora AT & T. Amazon sice snížil pár týdnu po začátku prodeje cenu telefonu a začal jej prodávat i ve Velké Británii, zjevně ani to však nepomohlo jeho masovějšímu rozšíření.

 

Kvůli globálnímu rozšiřování společnosti a s tím spojenými velkými investicemi skončilo uplynulé čtvrtletí Amazonu ztrátou 437 milionů dolarů, což je v přepočtu téměř 10 miliard korun. Tyto výsledky velmi zarmnoutily analitky a neurčitý výhled do budoucna zajistil 11% propad akcií společnosti. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Vojta (neregistrovaný)

  Oni v podstatě mohli vydat Amazon launcher a nebyli by ve ztrátě 170mil.

 2. kto by to bol cakal…. :D :D

 3. ale zase tvrdit ze neurcity vyhlad do buducnosti je fakt dost ubohe :D proste nepodaren yprojekt v dost uspesnej spolocnosti…

 4. No kdo by to byl řekl. .. Asi nejsem jediný komu to bylo hned po uvedení na trh jasné. Měli se mě zeptat a stačil by mi zlomek z těch milionů. :-D

  • Tony (neregistrovaný)

   Aha a prečo radšej tie peniaze nedať nejakému expertovi, ktorý by im pomohol zlepšiť predaje ako nejakému týpkovi čo by všetko hneď vzdával?

 5. Jan p. (neregistrovaný)

  Já bych si ho i koupil kdyby nestál 10 000…to bych už radši M8

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).