Domů » Bleskovky » Finanční výsledky Samsungu za Q4 2012: Zisk přes 8 mld. USD

Finanční výsledky Samsungu za Q4 2012: Zisk přes 8 mld. USD

Samsung včera zveřejnil své výsledky za čtvrtý finanční kvartál a dokazuje, že se své pozice na vrcholu trhu s elektronikou jen tak brzo nevzdá. Z celkového příjmu 52,45 miliard amerických dolarů (v přepočtu cca 997 mld Kč) vykazuje jihokorejský gigant zisk 8,27 miliard USD (cca 157 mld Kč), což je zhruba desetiprocentní nárůst oproti minulému čtvrtletí.

V tiskové zprávě Samsung uvádí, že o takto pozitivní čísla si zasloužila především jeho mobilní divize, která samostatně zaznamenala nárůst zisku o 4 procenta. Z konkrétních výrobků si Samsung pochvaloval stabilní prodeje chytrých telefonů Galaxy SIII a Galaxy Note II, úspěch ale Korejci zaznamenali i na trhu LED televizorů a polovodičových součástek.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

6 komentářů

 1. S4crifice (neregistrovaný)

  Z celkového příjmu 52,45 miliard amerických dolarů (v přepočtu cca 997 mld Kč) vykazuje jihokorejský gigant příjem 8,27 miliard USD

  Nechybí tam něco? Aby vykazoval příjem z příjmu, to se mi nezdá …

  Zřejmě to mělo být:

  Z celkového příjmu 52,45 miliard amerických dolarů (v přepočtu cca 997 mld Kč) vykazuje jihokorejský gigant příjem 8,27 miliard USD z prodeje smartphonů … (?)

  • Skôr zisk

  • Ano, chtěl jsem napsat zisk, díky za upozornění, už jsem to opravil. Stručně pro vysvětlení – příjem je celková částka, kterou si za dané období Samsung vydělal a zisk je to, co mu zbylo po odečtení nákladů.

  • S4crifice (neregistrovaný)

   Jsem si říkal, že by byl takový zisk jen ze smartphonů, zisk vs příjem mě nenapadl .. :)

 2. Nejeden výrobce mu může závidět :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).