Sledujte nás na YouTube

Finanční výsledky Samsungu za Q4 2012: Zisk přes 8 mld. USD

Samsung včera zveřejnil své výsledky za čtvrtý finanční kvartál a dokazuje, že se své pozice na vrcholu trhu s elektronikou jen tak brzo nevzdá. Z celkového příjmu 52,45 miliard amerických dolarů (v přepočtu cca 997 mld Kč) vykazuje jihokorejský gigant zisk 8,27 miliard USD (cca 157 mld Kč), což je zhruba desetiprocentní nárůst oproti minulému čtvrtletí.

V tiskové zprávě Samsung uvádí, že o takto pozitivní čísla si zasloužila především jeho mobilní divize, která samostatně zaznamenala nárůst zisku o 4 procenta. Z konkrétních výrobků si Samsung pochvaloval stabilní prodeje chytrých telefonů Galaxy SIII a Galaxy Note II, úspěch ale Korejci zaznamenali i na trhu LED televizorů a polovodičových součástek.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

6 komentářů

 1. S4crifice (neregistrovaný)

  Z celkového příjmu 52,45 miliard amerických dolarů (v přepočtu cca 997 mld Kč) vykazuje jihokorejský gigant příjem 8,27 miliard USD

  Nechybí tam něco? Aby vykazoval příjem z příjmu, to se mi nezdá …

  Zřejmě to mělo být:

  Z celkového příjmu 52,45 miliard amerických dolarů (v přepočtu cca 997 mld Kč) vykazuje jihokorejský gigant příjem 8,27 miliard USD z prodeje smartphonů … (?)

 2. Peete (neregistrovaný)

  Nejeden výrobce mu může závidět :D

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *