Domů » Články » Festival budoucnosti Future Port Prague: Zažijte 100+ technologií na jednom místě

Festival budoucnosti Future Port Prague: Zažijte 100+ technologií na jednom místě

Největší vizionářský veletrh technologií v srdci Evropy začíná za několik dní. Přijďte se 10. a 11. září podívat na pražské Výstaviště a potkejte více než 100 inovativních firem, zajímavých startupů a českých i zahraničních expertů.

futureportprague

Dva dny plné technologických vychytávek

Future Port Prague loni navštívilo přes 8000 návštěvníků a firem. Veletrh, který doplňuje jedinečná futuristická konference, nabídne i letos dva nabité dny plné novinek a zajímavého doprovodného programu. Oproti loňskému ročníku se akce rozrostla a přesouvá se na lépe vybavené pražské Výstaviště.

Umělá inteligence, která rozeznává emoce

Na veletrh se přihlásilo více než 100 firem a startupů. Těšit se můžete například na průmyslového robota YuMi od firmy ABB, který dokáže spolupracovat s člověkem nebo novozélandskou firmu Soul Machines, která pomocí umělé inteligence vytváří virtuální asistenty schopné rozpoznat lidské emoce.

future port prague

Paralelní svět ve virtuální realitě

Zajímá vás, co všechno dokáže virtuální a rozšířená realita? Firma Somnium Space na Future Portu představí paralelní svět, který buduje pomocí virtuální reality a blockchain ekonomiky, zatímco startup VRgineers předvede XTAL, technologicky nejpokročilejší VR headset pro profesionály na světě.

Holografický stůl jako ze sci-fi

Možná si vybavíte scénu z filmu Avatar, ve které se nad stolem vznášela krajina, s níž bylo možné různě manipulovat. Na Future Portu se přesvědčíte, že holografické modely nepatří jen do sci-fi. S brýlemi pro rozšířenou realitu Microsoft Hololens uvidíte, jak se nad stolem vznáší plně trojrozměrný hologram, který se otáčí podle úhlu, v jakém ho sledujete.

Future Port Prague 2018

Vyzkoušejte si profesionální dron

Baví vás drony? Na Future Portu si vyzkoušíte, jak létat s profesionálním dronem, který funguje jako štít proti bezpilotním prostředkům a chrání například letiště Praha.

Chytré boty prozradí, jestli umíte chodit

Mezi další novinky, které si můžete na festivalu vyzkoušet, patří chytré boty od firmy Miomove, které analyzují došlap pomocí tlakových senzorů ve stélce a posílají data do mobilní aplikace přímo ve vašem telefonu. Získáváte tak reálný přehled o své technice běhu a chůze v každém prostředí.

Zajezděte si na nejnovějších elektrokolech

Future Port se bude ve velké míře věnovat budoucnosti mobility. Představí například superrychlou elektronabíječku od ABB, koncept elektrického auta budoucnosti Škoda Vision iV nebo luxusní elektrický člun KeelCraft.

Firma ekolo.cz přinese na Future Port nejinovativnější typy elektrokol, které jsou v roce 2019 na trhu k dostání. Každý z návštěvníků akce si je bude moci vyzkoušet v reálných podmínkách se zkušenými průvodci.

Do Prahy zavítá kyborg, který poslouchá barvy

Na Future Portu vystoupí desítky špičkových expertů. Inspirativní přednášky budou probíhat během veletrhu na třech festivalových pódiích.

Svou účast potvrdil i umělec a první úředně uznaný kyborg na světě Neil Harbisson. Harbisson si nechal doživotně implantovat do lebky anténu, která mu navzdory vrozené barvosleposti umožňuje vnímat barvy. Technologie, kterou vyvinul, snímá barvy objektů pomocí senzoru a interpretuje je jako zvuky. Nejen, že tak získal možnost rozeznávat barvy, ale navíc je vnímá i v neviditelných částech spektra.

Mezi další zajímavé řečníky na festivalu patří:

  • Bryony Cole: odbornice na femtech a sextech
  • Miroslav Iwachow: ambasador pro kvantové počítače v IBM
  • Lucie Brešová: bývalá ředitelka Kiwi.com
  • Tomáš Mikolov: vědecký pracovník ve Facebooku AI Research

Odborná konference o budoucnosti

K akci se také váže placená odborná konference, na které letos vystoupí například bývalý prezident Slovenska Andrej Kiska, genetický inženýr a výzkumník CRISPR metody úpravy lidské DNA Samuel H. Sternberg nebo ředitel pro inovace a investice v Evropské vesmírné agentuře (ESA) Frank Salzgeber.

Máte už vstupenku?

Vstupenky na festival Future Port Prague jsou v prodeji na webu futureportprague.com. Vybrat si můžete mezi levnější variantou, která vám zpřístupní veletrh včetně festivalových pódií, nebo zvolit vstupenku Byznys, pokud se na Future Portu chystáte jako podnikatel nebo profesionál. V nabídce jsou také vstupenky na odbornou konferenci.

Redakce

Redakční profil SMARTmania.cz. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se nám na e-mail redakce@smartmania.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).